""

Koszovó felvételét 28-an támogatták, 24-en ellenezték két érvénytelen szavazat mellett, így az UEFA tagországainak száma 55-re nőtt. A felvétel kapcsán több jogi kérdés is felvetődött, elsősorban annak a paragrafusnak az értelmezésével kapcsolatban, amely szerint az UEFA-tagsághoz az ENSZ által elismert államnak kell lenni. Koszovó vitatott jogállású terület a Balkán-félszigeten. A koszovói albán többség 2008 februárjában kiáltotta ki az ország függetlenségét, amelyet Szerbia és az ENSZ nem ismert el. Az eredmény bejelentésekor a sajtószobában gólörömhöz hasonlítható ünneplés kezdődött, többen Koszovó zászlaját is kifeszítették.

Koszovó válogatottjának 2014-től csak barátságos mérkőzések lejátszását engedélyezték. Az UEFA-tagfelvétel után a csapat várhatóan indulhat a 2018-as vb-selejtezőben. Erről a FIFA-kongressus dönt majd a jövő héten. Az I- és a H-csoportba korábban csak öt csapat kapott besorolást, így technikai értelemben nincs akadálya annak, hogy Koszovó és Gibraltár is nekivágjon a sorozatnak. (Gibraltár 2013 óta UEFA-tagállam, a FIFA azonban 2014 szeptemberében elutasította felvételi kérelmét. Az ország a döntés miatt a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordult.)

Csányi Sándor (MLSZ-elnök, az UEFA végrehajtói bizottságának tagja) az M4-nek: "Úgy gondolom, hogy jó döntés született. Sok a tehetséges játékos Koszovóban. Minél többen vagyunk, annál érdekesebb lehet a verseny."

A kongresszus, amelyen mind az 54 tagország képviselője megjelent, arról is döntött, hogy ki legyen a végrehajtó bizottság első női tagja. A francia Florence Hardouin 33 voksot kapott, míg ellenfele, a norvég Karen Espelund a 21-et. A francia sportvezető megbízatása három évre szól.