Feltámadt a Chevrolet és a Hendrick Motorsports, Jeff Gordon nyert

Annak ellenére, hogy a Ford és a Toyota erőforrásokat használó autók uraltak az időmérőt, mégis a Chevrolet örülhetett, ugyanis a vasárnapi Subway Fresh Fit 500 elnevezésű futamon 6 autó végzett az első tízben, melyet Chevy motor hajtott. Az időmérőedzést megnyerő Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) a futam elején balesetet szenvedett, ami miatt csak a 28. helyen fejezte be a versenyt. Érdekesség, hogy a futamot az a Jeff Gordon (Hendrick Motorsports, Chevrolet) nyerte meg, aki belekeveredett az Edwards-féle ütközésbe. A harminckilenc esztendős négyszeres Sprint kupa győztes Gordon a 312 körből 138-at vezetett és megérdemelten nyert, ez volt Sprint kupa  pályafutása 83. futamgyőzelme. A második helyre beékelődött egy Toyota, Kyle Busch (Joe Gibbs Racing). Érdekesség, hogy ő okozta Edwards balesetét. A harmadik helyet a címvédő Jimmie Johnson kaparintotta meg. A múlt heti győztes Trevor Bayne csak a 40. helyet szerezte meg.