Magyar foci

Felkészülés: magabiztos Haladás-győzelem

A Haladás Sopron Bank együttese felkészülési mérkőzésen két gólos győzelmet aratott a román FC Ceahlul Piatra Neam gárdája felett. Az Ausztriában edzőtáborozó román csapat egyébként legutóbb 11. helyen végzett hazája bajnokságában. A Haliban Kenesei Krisztián deréksérülése miatt hiányzott, Devecseri Szilárdnak a combja húzódott meg, Kulcsár Kornél a Donyeck elleni edzőmeccsen kapott rúgást a lábára. Rózsa Dániel ott volt a meccsen, a kezdés előtt becsületesen rótta a köröket a pálya körül. Artner Tamás ezúttal Mursitsot állította a kezdőbe.

""

45.perc: Egy felívelt labdaTepes fejéről Halmosi elé pattant, aki megiramodott a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, a kifutó Jovic azonban elhúzta a lábát. Ismét büntető…A tizenegyest Iszlai a balra vetődő Jovic mellett laposan a jobb sarokba gurította, 1-0.

62. perc: Andorka cselezgetett a tizenhatoson belül, majd 13 méteres lapos lövését a kifutó Miron védte, a kipattanót azonban Ugrai 17 méterről a védők lábai között a bal sarokba lőtte, 2-0.

"Nehéz értékelni a találkozót, mert nagyon fáradtan mozogtak a fiúk, ugyanakkor taktikailag roppant fegyelmezetten és helyenként jól is futballoztak. Úgy érzem teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, megérdemelnek a fiúk két nap pihenőt" – mondta Artner Tamás, a Haladás edzője.