Magyar foci

Felkészülés: két gólos vezetésről kapott ki a Haladás Sopronban

""

A kemény edzések miatt kissé fáradtan mozogtak a Haladás-futballisták, ám az első 45 percben nem volt különösebb gond a játékkal – végig a zöld-fehérek domináltak. A 28. percben Andorka passzolt a bal szélen felbukkanó Halmosihoz, aki a tizenhatosról kilőtte a hosszú, bal alsó sarkot (0:1). Mindkét kapu előtt több helyzet adódott, Nagy Gábor révén a vasiak kapufát is lőttek – igaz, a hazaiak is eltalálták egyszer a lécet. A 43. percben Simon rúgást kapott a lábára, ezért Artner Tamás óvatosságból lecserélte a középpályást.  A 45. percben Halmosi bal oldali beadását Andorka hat méterről a léc alá vágta (0:2).

Szünet után az 57. percben egy jobb oldali beadás után Varga Gábor 16 méterről a jobb sarokba tüzelt (1:2). A 65. percben tizenegyeshez jutottak a hazaiak. Egy szöglet után a játékvezető szerint ellöktek egy hazai futballistát. A büntetőt Gaál a jobbra mozduló Mursits mellett a bal sarokba lőtte (2:2). A 75. percben Varga Gábor a jobbösszekötő helyéről a léc alá bombázott (3:2). A hajrá azonban ismét a Haladásé volt, átvette az irányítást az Artner-gárda, több ziccert is kidolgozott – ám ezeket ki is hagyta.

– Az első félidő rendben volt, sok helyzetet kidolgoztunk, rúgtunk két szép gólt. A második játékrészben a cserék után szétesett a csapat, különösen a védekezésünkkel voltam elégedetlen – igaz, ekkor már rengeteg alapemberünk hiányzott. Egyénileg senkit sem szeretnék kiemelni, de az első félidőben látottakkal elégedett voltam – értékelt Artner Tamás.