Magyar foci

Felkészülés: A DVSC 3-1-re győzte le a Békéscsabát

""

A DVSC-TEVA ma felkészülési mérkőzésen a Békéscsabát fogadta az Oláh Gábor utcai műfüves pályán. Nem volt könnyű dolga a két csapatnak a szakadó esőben, de így is nagy volt az iram.

A Loki szerzett vezetést az edzőmeccsen: a 12. percben Korhut Mihály szöglete után Máté Péter fejelt a hálóba. Többet birtokolta a labdát a hazai csapat, de sok helyzet nem alakult ki, inkább a középpályán folyt a küzdelem. A Békéscsaba pontrúgásból próbált veszélyeztetni, de nem sok sikerrel, Vukasin Polekszicsnek nem igazán akadt dolga.

A szünet után növelte előnyét a DVSC: Kuti Krisztián harcolt ki büntetőt, amit Ibrahima Sidibe értékesített. Ezt követően még újabb két büntetőt rúgtak a csapatok a mérkőzés végéig. Előbb a vendégek szépítettek, miután a 16-oson belül Sidibe kezére pattant a labda a játékvezető szerint, majd Szakály Pétert rántották le, ezúttal Korhut Mihály értékesítette a 11-est, és ezzel 3-1 lett a Loki javára.

LABDARÚGÁS
 Felkészülési mérkőzés
DVSC-TEVA-Békéscsaba 3-1 (1-0)
Gólszerző: Máté (12.), Sidibe (11-esből, 60.), Korhut (11-esből, 85.), illetve Leucuta (11-esből, 83.)