Magyar foci

Felkészülés: 2-1-re győzött a Honvéd szlovák ellenfelével szemben

""

Marco Rossi a sérülések és a válogatottbeli kötelezettségek miatt mindössze 3 játékost tudott leültetni a kispadra. Vécsei, Vernes és Baráth az U21-es válogatottnál edzőtáborozik. Tchami Dar es-Salaamba utazott, ha bizalmat kap a kameruni szövetségi kapitánytól, akkor ma Tanzánia ellen debütálhat a válogatottban. Ignjatovic, Diakite, Martinez és Pascariu sérülés miatt, Tandia pedig eltiltás miatt nem léphetett pályára.

A 23. percben egy látványos góllal szerzett vezetést a Honvéd, Ivancsics a saját térfelünk jobb oldaláról Pazar labdával indította Lanzafamét. Az olasz csatár a 16-os sarkánál egy szép csellel becsapta ellenfelét, majd éles szögből, jobbal a hosszú sarokba csavarta a labdát, 1-0. Öt perc múlva újabb gólt szereztek a hazaiak, Délczeget a 16-oson belül bika módjára felöklelték, 11-es. A büntetőt Ivancsics végezte el. A középpályás lövését a kapus kiütötte, a kipattanó labdát viszont Ivancsics a kapuba bombázta, 2-0.

Az 52. percben némi meglepetésre Alcibiade egyik megmozdulást ítélte szabálytalanak a játékvezető, és mivel ez a büntetőterületen belül volt, 11-es ítélt, amit Durica értékesített, 2-1. A Budapest Honvéd következő ellenfele a Lombard Pápa lesz szombaton 13 órai kezdettel.