Kiss rögtön az első párban szőnyegre lépett és könnyedén, tusgyőzelemmel intézte el a görög Grigoriosz Kriaridiszt. Az első menetet még csak 1-0-ra nyerte meg egy lábfogásból indított mögékerüléssel, de a folytatásban előbb riválisa lábát elkapva hátára döntötte ellenfelét, majd a földön megforgatta és leszorította a két vállát. A folytatásban a 2001-ben világ-, 2008-ban Európa-bajnok grúz Georgij Gogselidze következik, s még két meccset kell nyernie a kvótáért.

Wöllernek már a nyolcaddöntőbe kerülésért birkóznia kellett a görög Andreasz Triantafillidisz ellen Az első menetet egy lábra támadásból elért mögékerüléssel megnyerte (1-0), a másodikban egy hasonló akciót megkontrázva riválisa szerzett vezetést, de harmadjára ismét siker koronázta ugyanazt a technikát. Ugyanakkor a magyar nem figyelt eléggé, és a menet vége előtt a görög földre rántotta őt (1-2). A harmadik két percben végig Wöller volt aktívabb, nem akarta a sorsolásra bízni a továbbjutást, de az utolsó másodpercekben egy akcióját megkontrázva ismét a görög csinált pontot (0-1), így ő jutott tovább.
A legkisebbeknél Molnár Róbert a nyolcaddöntőben nem bírt az idei Eb bronzérmesével, a török Ahmet Pekerrel. Riválisa az első két percben lábfogással ledöntötte és megpörgette őt (0-3), a második felvonásban pedig derekánál fogva megragadta és hátára döntötte, majd újra megpörgette, végül állásból egy mögékerüléssel vetett véget a küzdelemnek (0-6). Így Wöller és Molnár sem szerzett kvótát Szófiában.

A 60 kilós Molnár József és a 74 kg-os Hatos Gábor később, csak negyeddöntőben kezd, azaz annyiból szerencsés volt a sorsolásuk, hogy csak két meccset kell nyerniük a kvótaszerzéshez. Ugyanakkor utóbbinak, ha legyőzi a lengyel Tomasz Rogiszt, akkor vélhetően az oroszok olimpiai, kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnoka, Adam Szajtyijev következik az elődöntőben, aki hat év után tért vissza a szőnyegre.

Minden kategóriában a fináléba jutás ér londoni indulási jogot.