"Körbenézve a klub számos legendáját látom, s ilyenkor nyer értelmet a Fradi család kifejezés, amit oly gyakran használunk. Úgy gondolom, Springer Ferenc most örömmel tekintene az egyesületre" – mondta Orosz Pál, a Ferencváros labdarúgócsapatát működtető gazdasági társaság vezérigazgatója az ünnepségen.
A sportvezető kijelentette, az elmúlt évek gyengébb szereplései után a labdarúgók harcban vannak a dobogós helyért, amelynek elérése hatalmas bravúr lenne.
Hozzátette, az eredeti célkitűzés, az első ötbe kerülés volt, s ezt nem változtatják meg, de látva az idei fejlődést, jövőre a bajnoki cím megszerzése lesz a cél.
Orosz hozzáfűzte, 2014 szeptemberében, amikor elkészül a klub új, európai színvonalú stadionja, a szobor abban a komplexumban nyeri el végleges helyét.
"A Fradi legnagyobb értéke a múltja, amelyet olyan szimbólumok jelképeznek, mint a Springer-szobor. Ez a műalkotás folytonosságot biztosít a klubnak" – mondta Takács Tibor, a Nagy Béla a Fradi Hagyományőrző Egyesület elnöke.
Az unoka, Springer Miklós felidézte, hogy nagyapja az 1899-es klubalapítástól egészen 1920-as haláláig elnök maradt, minden évben újraválasztották, majd tiszteletből halála után három évig nem töltötték be a posztot.
Rudas Ferenc, az FTC Baráti Kör elnöke, korábbi kiváló labdarúgó arról mesélt, hogy 1950-ben az akkori rendszer el akarta tüntetni az 1922-ben átadott szobrot, de Dalnoki Jenő olimpiai bajnok futballista megmentette úgy, hogy eldugta a birkózóteremben.
Az ünnepség végén megkoszorúzták a Springer-szobrot.