Európa-bajnoki pótselejtező, 1. mérkőzés
Oslo, Ullevaal Stadion, vezette: Mark Clattenburg (angol).

Norvégia: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Högli – Johansen, Tettey – Skjelbred, Henriksen, Berget (Elyounoussi, 75.) – Söderlund (Pedersen, 61.). Szövetségi kapitány: Per-Mathias Högmo.
Cserepad: Jarstein, Hansen, Strandberg, Aleesami, Linnes, Nortdveit, Ödegaard, Va. Berisha, Pedersen, Elyounoussi, Ve. Berisha, Helland.

MAGYARORSZÁG: Király – Fiola, Lang, Guzmics, Kádár – Elek – Németh, Kleinheisler (Nagy Á., 72.), Gera, Dzsudzsák (Lovrencsics, 76.) – Szalai (Priskin, 91.). Megbízott szövetségi kapitány: Bernd Storck.
Cserepad: Bogdán, Megyeri, Leandro, Bosnjak, Nagy Á., Pintér, Nikolics, Lovrencsics, Stieber, Priskin, Böde.

G.: Kleinheisler (26.)

Sárga lap: Tettey (20.), Elabdellaoui (65.), ill. Gera (23.), Kádár (34.), Guzmics (39.)

A magyar válogatott ismét bizonyította, hogy van tartása, Juhász Roland nélkül is nullán tudta tartani idegenben a norvégokat. Igaz, ehhez a hazai támadók pontatlansága, néhány Király-bravúr és a hajrában egy kis mázli is kellett a 28 ezres Ullevaalban. Na, és persze Kleinheisler…

Király Gábornak rögtön a negyedik minutumban reflexmozdulattal kellett hárítania a herthás Per Ciljan Skjelbred 11 méteres lövésénél.

Storck előhúzott egy titkos aduászt a pakliból erre a meccsre, a Vidinél jegelt tehetség, a debütáns, Kleinheisler László jelentette aztán a különbséget az első félidőben. Már a 8. percben betalálhatott volna, de a 26.-ban Nyland kapus is tehetetlen volt szép kísérletével szemben. A szünet előtt ismét Kleinheisler villogott, elhúzott a jobb oldalon, és nem sokkal beadását követően Elek Ákos fejelt fölé ordító helyzetben.

A második félidőben a cserék valamelyest felélénkítették az északiak játékát, s bár kidolgozott ziccerük nem volt, a 88. percben Pal André Helland fejesénél… a lécen csattant a labda. Ezzel együtt is megérdemelten győzött a magyar válogatott.

Gera nem játszhat a visszavágón, így klubtársa Nagy Ádám minden bizonnyal fontos szerephez juthat majd a Groupama Arénában.

Bernd Storck szövetségi kapitány: "Egy pillanatra se felejtsük el, hogy még nem értünk révbe, hosszú 90 perc vár még ránk a visszavágón. Nagy eredményt értünk el, de vasárnap ugyanígy kell majd összpontosítanunk. Szervezettek, fegyelmezettek voltunk, folyamatosan jöttünk bele a játékba, és gyönyörű gólt lőttünk. Kleinheisler remekül játszott. Talán csak Gera eltiltása miatt lehetünk kicsit szomorúak. "

– Nagyszerű élmény számomra. Első meccsem, gólt is tudtam szerezni, ezt nem tudom elhinni. Nem tudom, hogy fedeztek fel Storckék. U21-es meccsen láttak játszani, megadták a lehetőséget, igyekeztem élni vele. Köszönöm a kapitánynak, hogy bízott bennem. A hetvenedik percben lecseréltek, már tényleg nem bírtam tovább. Végig küzdött a csapat, mindent megtett a győzelemért – mondta a gólszerző Kleinheisler László.

– Már a következő meccsre kell fókuszálni. Nem kell túl lihegni a sikert, hurráhangulatot kelteni, elég csak a jó hangulat. Fizikálisan rendbe kell, hogy tegyük magunkat a visszavágóra. Mind a száz eddigi meccsem emlékezetes, de az első és a századik szép keretet ad válogatottbeli pályafutásomnak – nyilatkozta Király Gábor.

– Szomorú hírekkel kezdtük a meccset, de mindent kiadtunk magunkból. Volt, hogy az utolsó emberünk ért oda. A siker kapujába értünk. Még nem kell foglalkozni a továbbjutással. Nagyon erős a norvég válogatott, nehéz találkozó vár ránk. Bízom benne, hogy szurkolóink segítségével megoldjuk a feladatot. Tudtuk, hogy az első tíz perc nehéz lesz, de megúsztuk, majd dolgoztunk tovább – mondta Guzmics Richárd.

VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ:

PERCRŐL PERCRE:

90+3.: Vége a meccsnek! NULLA-EGY!

90+1.: Csere: Szalai helyett Priskin.

90.: Három perc.

90.: Henriksen fejelt méterekkel fölé szöglet után.

89.: Pedersen fejese után nyelte el a labdát Király.

88.: Helland fejelt a lécre Király védése után. Üres volt a kapu!

86.: Csere: Skjelbred helyett Helland.

84.: Pedersen lövésébe tette bele a lábát Kádár.

76.: Csere: Dzsudzsák helyett Lovrencsics.

75.: Csere: Berget helyett Elyounoussi.

72.: Csere: Kleinheisler helyett Nagy Ádám.

70.: Fiola mentett a gólvonalról egy kósza fejes után.

65.: Elabdellaoui-sárga műesésért.

61.: Csere: Söderlund helyett Pedersen.

58.: Söderlund kecsegtető helyzetben, 16-ról lőtt… lecsúszott!!!

55.: Dzsudzsák cselezte be magát és lőtt cimbalomszögből, kijött Nylandról.

52.: Jönnek ránk a norvégok, de összeszedettnek tűnik a védelem.

46.: Folytatááááás!!!

45+2.: Vége a félidőnek! NULLA-EGY!

45+2.: Kleinheisler adott be jobbról, az alapvonal mellől, Szalain felpattant, Elek ajtó-ablak helyzetben bólintott kapu fölé!

45.: Kettő perc.

43.: Szalai erőtlen fejesét fogta Nyland.

39.: Guzmics-sárga.

38.: Johansen lőtt blokkba középen.

34.: Kádár is besárgult.

32.: Király védte lábbal Söderlund lövését.

GGGGGGGGGÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!

NORVÉG-MAGYAR 0-1, KLEINHEISLER, 26.P.

Levette a 16-oson belül, és dropból a kapu túlsó oldala felé lőtt félmagasan… Nyland beleért… beakadt a bal alsóba!!!

23.: Gera-sárga. Nem játszhat a visszavágón.

21.: Söderlund harmatos lövését hagyta kigurulni Király.

20.: Tettey-sárga.

18.: Dzsudzsák lőtt mezőnyből a lelátóra.

16.: Dzsudzsákot állították meg lesen a bal szélen.

12.: A mezőnyben pattog a labda.

8.: Kleinheisler!!! Felpörgette magának a 16-oson belül, és éles szögből, 14-ről rádurrantott, Nyland oldalra paskolta!

6.: Berget átlövése ment jócskán mellé.

4.: Huhh!!! Skjelbred 10 méteres, a léc alá tartó lövésébe kapott bele Király. Az ezt követő szöglet során Hovland fejelt nem sokkal mellé-fölé a rövid oldalon.

3.: Norvég szabadrúgás balról, kifejeltük.

20:46. ELKEZDŐDÖTT! A magyarok kezdték az összecsapást.

20:45. 4-1-4-1-es felállásban a mieink.

20:44. Elek, Gera, Dzsudzsák és Németh is egy sárgára az eltiltástól.

20:42. Következzenek a himnuszok.

20:41. 1981 óta nem vertük meg a norvég válogatottat.

20:40. Telt ház az Ullevaalban, a jegyek egy óra alatt elfogytak.

20:35. Az eltiltott Juhász Roland: "Türelmesnek kell lennünk, szerintem meglesznek a helyzeteink. Alázatosan kell küzdenünk. Őszinte részvétemet szeretném kifejezni Várhidi Pál és Fülöp Márton családjának. Kleinheisler nagy lehetőséget kapott az élettől, bizonyíthatja, hogy helye van a válogatottban."

20:25. Storck a meccs előtt: Közel kell állnunk egymáshoz, ki kell bírnunk a nyomást az első 20 percben.

20:15. Király Gábor 100. válogatott meccsét abszolválja!

19.50. A szezonban még egy percet sem játszó – a Videotonnál szerződéshosszabbítási mizéria következtében mellőzött – U21-es válogatott tehetség, Kleinheisler László kezdőként debütál Lovrencsics posztján.

Böde és Nikolics is kimaradt, Szalai lesz Németh éktársa. A védelemből Leandrót hagyta ki Storck, Lang került be. Kádár lesz a balbekk, Lang középen játszik az eltiltott Juhászt pótló Guzmics párjaként.

19:40. BRÉKING. A magyar válogatott összeállítása a norvégok otthonában (Eb-pótselejtező, 1. mérkőzés, 20:45, Oslo):

""

19:34. Bréking, a norvég kezdő: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Högli – Johansen, Tettey – Skjelbred, Henriksen, Berget – Söderlund.

19:10. Íme a meccs helyszíne, a 28 ezres Ullevaal!

""

18:55. Elképesztően nagy a tét!

Magyarország futballválogatottja 1986 óta, Norvégiáé 2000 óta nem szerepelt nagy világversenyen (ezeken egyébként a csoportharmadik helyig vitte mindkét csapat).

A mieink összeségében a harmadik, a norvégok mindössze a második Eb-részvételükért harcolnak.

17:30. A meccs előtt történtek:

Fülöp Márton halála miatt várhatóan gyászszalagot viselve lép pályára a magyar labdarúgó-válogatott a Norvégia elleni Európa-bajnoki pótselejtező első, oslói felvonásán.

A spanyol Carlos Velasco Carballo vezeti vasárnap a Magyarország-Norvégia labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtezős párharc visszavágóját.

A rivális norvég csapatot tartja az Európa-bajnoki pótselejtezős párharc favoritjának Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Nagy lehetőség előtt áll a norvég labdarúgó-válogatott Per-Mathias Högmo szövetségi kapitány szerint, aki csak közvetlenül a magyarok elleni Európa-bajnoki pótselejtezős párharc első, csütörtök esti mérkőzése előtt hirdeti ki kezdőcsapatát.

Mindenki egészséges a magyar válogatott 26 fős keretében, Bernd Storcknak bőven van variációs lehetősége – különösen a támadó szekcióban – a csütörtök esti norvég-magyar Eb-pótselejtező előtt. Nézzünk meg néhány változatot a magyar kezdőre!

Harminc százalék esélyt adnak Norvégiában a magyar labdarúgó-válogatottnak az Európa-bajnoki pótselejtezőről való továbbjutásra. Ezt mondta a norvégok korábbi szövetségi kapitánya, a játékosok ugyanakkor valamivel szerényebben várják a csütörtöki első mérkőzést.

Bernd Storck szövetségi kapitány fontosnak tartja, hogy a magyar labdarúgó-válogatott gólt szerezzen Norvégiában, az Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésén. Teljes keretével edzett a csapat.

Jóval rutinosabb futballisták alkotják a magyar válogatott keretét, mint Európa-bajnoki pótselejtezős riválisát, a norvég nemzeti csapatot. A két gárda összevetésében abszolút csúcstartó a 39 éves Király Gábor, aki Oslóban 100. alkalommal léphet pályára a magyar válogatott színeiben. Az északi együttesben Tom Högli a listavezető, a Köbenhavn védője 48 válogatottsággal a háta mögött készül a pótselejtezőre.

Egybehangzóan életük eddigi legfontosabb mérkőzéseiként jellemezték a norvégok elleni Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott tagjai a párharc csütörtöki és vasárnapi találkozóját.

A játékosok mellett természetesen a nemzeti csapatunk szakmai stábja sem tétlenkedik, Bernd Storck harminc oldalas füzetből készíti fel a játékosokat a csütörtök esti összecsapásra.

Az Európai Labdarúgó-szövetség az elsőszámú angol játékvezetőt jelölte a Norvégia-Magyarország Eb-pótselejtező első játékvezetőjének.

Bernd Storck az M4 adásában kihirdette 26 fős, végleges keretét a norvégok elleni labdarúgó Eb-pótselejtezőre (november 12., Oslo, illetve november 15. Budapest).

Hajdú B. István, az M4 Sport kommentátora pályafutásának kiemelt pillanataként készül a magyar-norvég labdarúgó Eb-pótselejtező közvetítésére.

A magyar válogatott változatlanul a 33. a FIFA legfrissebb világranglistáján – amelyet immár Belgium vezet -, az Eb-pótselejtezős ellenfél, Norvégia pedig a 46. helyen áll.

A Norvégia elleni Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott kapusa, Király Gábor nem érez nagyobb nyomást magán, mint más mérkőzések esetében.

A felkészülés első napjaiban a futballisták fizikai állapotáról szeretne átfogó képet kapni Bernd Storck, a norvégok elleni Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Dibusz Dénes, a Ferencváros kapusa sérüléssel érkezett meg a válogatott telki edzőtáborába, Bernd Storck ezért úgy döntött még egy kapust behív a bő keretbe.

Bernd Storck egy nappal a szombati NB I-es fordulót követően megkezdte a közös munkát a keret Magyarországon játszó tagjaival.

Nagy meglepetésre a bő keretben sem kapott helyet Tőzsér Dániel a norvégok elleni Európa-bajnoki pótselejtező előtt. A középpályás eddig az Eb-selejtezős csoportmeccsek zömén komoly szerepet kapott, így érthetően megviselte a döntés.

Megkezdődött a visszaszámlálás! Kihirdette bő keretét Bernd Storck a norvégok elleni pótselejtezőre. Vasárnap Telkiben rajtol az edzőtábor.

Tizennyolc év után került ismét nagy világverseny kapujába a magyar labdarúgó-válogatott, amelynek Norvégiát kell felülmúlnia duplameccses párharcban (visszavágó vasárnap Budapesten) ahhoz, hogy kijusson a jövő nyári, franciaországi Európa-bajnokságra! Kövesd élőben a fejleményeket velünk!