Féktelen Juve, féktelen Napoli, brutális rangadó jön

""

Higuaín továbbra is "aranycipős" formát mutat (24 meccs, 24 találat), zsinórban a hatodik bajnokiján köszönt be, ezúttal a Koulibalyval szembeni faultért megítélt büntetőt váltotta gólra a Carpi ellen, a 69. percben.

Az argentin csatár két és fél éve játszik a Napoliban, és most elmondhatja magáról, hogy az említett időszakban csapata összes Serie A-ellenfelének a kapujába betalált legalább egyszer.

Mindenki a Napoli győzelmi szériájáról beszélne (8 meccs, klubrekord), ha nem lenne még ennél is hosszabb sorozata a Juventusé, amely 13 összecsapás óta nem hibázott (klubrekord-beállítás). A Frosinone az utolsó bő negyedórában tört meg a nyomás alatt.

Az Inter kétgólos hátrányban is volt a második félidő közepén a sereghajtó Verona ellen kora délután, de végül döntetlenre tudta menteni a találkozót Rómeó és Júlia városában.

Szintén meg kellett elégednie az egy ponttal a Milannak az Udinese vendéglátójaként, a Rossoneri így hatalmas lehetőséget szalasztott el arra, hogy közelebb férkőzzön a dobogóhoz.

Serie A, 24. forduló
Napoli-Carpi 1-0 (Higuaín 69. – 11-esből)
Frosinone-Juventus 0-2 (Cuadrado 74., Dybala 91.)
Milan-Udinese 1-1 (Niang 48., ill. Armero 17.)
Verona-Inter 3-3 (Helander 13., Pisano 16., Ionita 57., ill. Murillo 9., Icardi 61., Perisic 78.)