Fekete hétvégét zártak a magyarok Hollandiában – Eredivisie-eredmények

A legjobb eredménnyel Horváth Gábor büszkélkedhet, aki 61. percet töltött a pályán az Ado Den Haag csapatában az Utrecht otthonában. A magyar védő a 42. percben sárga lapott kapott. A Den Haag 13. helyen áll a bajnokságban.

Az egy pontnak sem örülhetett a NEC Nijmegen három magyarja. A NEC a Roda vendége volt és ki is kapott 1-0-ra. A NEC-ben Babos Gábor, Szélesi Zoltán és Vadócz Krisztián is kezdőként lépett pályára. Szélesit a 82. percben cserélték le.

Waalwijkban is volt magyar kezdőként a pályán. Németh Krisztián nem tudott gólt szerezni harmadik hollandiai mérkőzésén sem, mindössze egy sárga lapot kapott. A Waalwijk 1-0-ra kikapott otthon a Heerenveentől.

A bajnoki pontversenyt a PSV Eindhoven vezeti, a PSV 4-1-re nyert a De Graafschap ellen, már a félidőben 4-0 volt. A második helyen álló Alkmaar az Excelsior ellen nyert.

Eredivisie, 21. forduló:

VVV Venlo – Groningen 2-0 (2-0)
Gólszerző: Wildschut (15.), Nwofor (29.)
Utrecht – HFC Ado Den Haag 1-1 (1-1)
Gólszerző: Demouge (30.), illetve Immers (43.)
PSV Eindhoven – De Graafschap 4-1 (4-0)
Gólszerző: Mertens (8.), Toivonen (26.), Matavz (29.), Lens (43.), illetve Vermouth (52.)
RKC Waalwijk – SC Heerenveen 0-1 (0-1)
Gólszerző: van La Parra (40.)
Feyenoord Rotterdam NV – SBV Vitesse 3-1 (2-1)
Gólszerző: Guidetti (12., 31., 83.), illetve Hofs (41.)
FC Twente Enschede – Heracles Almelo 2-3 (0-1)
Gólszerző: de Jong (73., 93.), illetve Everton (33., 84.), Douglas (81.)