Tenisz

Federer, Nishikori és Paire is a nyolcaddöntőben

A korábbi világelső svájci klasszis – aki 2015 óta először játszik a Roland Garroson – a harmadik fordulóban a nála 17 évvel fiatalabb norvég Capser Ruudot győzte le két sima és egy szoros játszmában, 2 óra 11 perc alatt. A 37 éves korábbi világelsőre – akinek a pénteki volt 400. GS-mérkőzése, és aki 1972 óta a legidősebb játékos Párizsban a legjobb 16 között – a nyolcaddöntőben az argentin Leonardo Mayer és a francia Nicolas Mahut mérkőzésének győztese vár.

""
Roger Federer harmadik meccsét is három szettben nyerte meg. Ezúttal a norvég Casper Ruud volt az áldozat.
Fotó: Adam Pretty/Getty Images

A 31. helyen kiemelt, szerb színekben induló, vajdasági Györe László (Laslo Djere) óriási, 4 óra 29 perces csatában, öt játszmában kapott ki a kilencedikként rangsorolt japán Kei Nishikoritól.
A női versenyben a 19. helyen kiemelt, 2016-ban bajnok Garbine Muguruza harmadik fordulós mérkőzésén két játszmában győzte le a kilencedikként rangsorolt ukrán Jelina Szvitolinát. Az első szettben lejátszott kilenc játékból mindössze egy ért véget az adogató sikerével, ám a második játszmában a kétszeres GS-tornagyőztes spanyol játékos már pontosabban teniszezett, és két újabb brékkel eldöntötte a másfél órás összecsapást.

Férfiak:
2. forduló (a 32 közé jutásért):
Klizan (szlovák)-Pouille (francia, 22.) 7:6 (7-4), 2:6, 6:3, 3:6, 9:7

3. forduló (a 16 közé jutásért):
Federer (svájci, 3.)-Ruud (norvég) 6:3, 6:1, 7:6 (10-8)
Nisikori (japán, 7.)-Györe (Djere, szerb, 31.) 6:4, 6:7 (6-8), 6:3, 4:6, 8:6
Paire (francia) – Carreno-Busta (spanyol) 6:2, 4:6, 7:6 (7-1)-nél Carreno-Busta sérülés miatt visszalépett