Ezt elszórakozta Horvátország, Portugália a negyeddöntős!

""

Nem kényeztettek el minket a csapatok, a Wales – Észak-Írország (1-0) nyolcaddöntő után ezúttal is alig forogtak veszélyben a kapuk, olyannyira, hogy ez volt az első alkalom 1980 óta – amióta létezik erre vonatkozó statisztika -, hogy egyetlen lövés sem találta el a ketrecet Eb- vagy vb-meccsen az egyenes kieséses szakaszban.

Egy-egy ígéretes lehetőséget azért elkönyvelhettünk: az első félidőben Pepe, a másodikban Vida szerezhette volna meg a vezetést szabadrúgás utáni fejesből.

A valamivel jobb erőkből álló, a labdát többet birtokló horvát csapat csak a legvégén gyújtotta be a rakétákat Perisic vezérletével, vesztére, mert egy kontra végén Quaresma talált be, és már nem maradt idő érdemben reagálni.

Labdarúgó Eb, nyolcaddöntő
Horvátország-Portugália 0-1 (0-0, 0-0) – hosszabbítás után
Lens, Stade Bollaert-Delelis, vezette: Carlos Velasco Carballo (spanyol).

Horvátország: Subasic – Srna, Corluka, Vida, Strinic – Modric, Badelj – Brozovic, Rakitic (Pjaca, 109.), Perisic – Mandzukic (Kalinic, 88.). Szövetségi kapitány: Ante Cacic.
Cserepad: L. Kalinic, Vargic, Vrsaljko, Jedvaj, Kovacic, Kramaric, Schildenfeld, Rog, N. Kalinic, Coric, Pjaca, Cop.

Portugália: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro – André Gomes (Renato Sanches, 49.), William Carvalho, Adrien Silva (Danilo Pereira, 107.) – Joao Mário (Quaresma, 87.), Nani, C. Ronaldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.
Cserepad: Anthony Lopes, Eduardo, Bruno Alves, R. Carvalho, Moutinho, Éder, Vieirinha, Danilo Pereira, Renato Sanches, Rafa Silva, Eliseu, Quaresma.

G.: Quaresma (117.)

Sárga lap: William (78.)

PERCRŐL PERCRE:

122.: VÉGE!!!!! NULLA-EGY!!!! Portugál-lengyel a negyeddöntőben!

122.: Kavarodás után Vida perdített félmagasan centikkel mellé középről!

!!! Horvátország-Portugália 0-1, Quaresma, 117.p. !!! – Perisic fejelt kapufát, Renato Sanches vezette fel a kontrát, Nani spiccelte be, CR lövését oldalra spárgázta Subasic, Quaresma üres kapura fejelhet… GÓÓÓÓÓL!!!

115.: Vida fejelt a tátongó kapu mellé-fölé egy szöglet után, aztán nem sokkal később Perisic vágta be a kapu elé a labdát, mindenki előtt elment!

109.: Csere: Rakitic helyett Pjaca.

107.: Csere: Adrien Silva helyett egy védekező középpályás, Danilo Pereira.

106.: Elkezdődött a 2. félidő a hosszabításban.

105.: Modric tekert be jobbról, Perisic nagyon éles szögből tudott kanalazni a túloldalon, de csak a kapu mögé.

103.: Corlukát kell ápolni.

96.: Kalinic iramodott meg a jobbösszekötő helyén, alaposan lecsúszott a lövése a szorongatott helyzetben.

94.: Corluka emelése után Perisic fejelt váratlanul és pontatlanul – a háló tetejére.

91.: Folytatják. Ez az első alkalom 1980 óta – amióta létezik erre vonatkozó statisztika -, hogy egyetlen lövés sem találta el a kaput Eb- vagy vb-meccsen az egyenes kieséses szakaszban.

90+4.: Horvát szöglet, nem lett belőle semmi. VÉGE!!! A svájci-lengyel után újabb hosszabbításos nyolcaddöntő!

90.: Három perc.

88.: Az első horvát csere: Mandzukic helyett Kalinic.

87.: Csere: Mário helyett Quaresma.

78.: William-sárga.

71.: Perisic kapáslövése csúszott le a hosszú oldalon.

62.: Majdnem vezet Horvátország! Vida csúsztatta egy méterrel mellé Srna jobb oldali szabadrúgását.

56.: Renato Sanches egy kényszerítőzés után lőhetett a horvát falból, nem találta el jól.

51.: Strinic beadása után Guerreiro fejelte ki a labdát kétségbeesetten, majd kis szöglet után Brozovichoz került, aki kecsegtető helyzetből, kissé jobbról durrantott fölé pár méterrel.

49.: Csere: André Gomes helyett Renato Sanches.

46.: Folytatááás!!!

45+1.: Vége a félidőnek! Pepe fejesén kívül eddig nem jegyezhettünk fel komolyabb lehetőséget.

45.: Egy perc.

38.: Rakitic szabadrúgását Vida csúsztatta nyolc méterrel mellé.

30.: A csoportkör talán legjobb játékosa, Perisic cselezett befelé Guerreiro mellett, aztán laposan az oldalhálóba lőtt.

25.: Guerreiro bal oldali szabadrúgása után Pepe fejelhetett középen tízről, fölééé!!!

18.: Vida úszta meg a sárga lapot egy kemény belépőnél.

15.: Nani kevergetett a balon, portugál szöglet Badelj becsúszása után.

8.: A horvátok percekig járatták a labdát, csak most került át a horvát térfélre a játékszer.

21:00. Horvátország kezdett.

20:56. Felcsendülnek a himnuszok.

A nap korábbi nyolcaddöntőin:

Walesszel játszhatnánk a negyeddöntőben

Shaqiri az Eb gólját lőtte, de tizenegyesekkel a lengyelek a nyolc között

Az Eb-nyolcaddöntők egyik slágermeccse következik: a torna két titkos favoritja, Horvátország és Portugália csap össze egymással szombat este Lens-ban. Modric szembeszáll realos klubtársaival, Pepével és Ronaldóval! Kövesd élőben a fejleményeket velünk!