Spanyol foci

„Ez piros lap volt, Endricket ki kellett volna állítani” – véli az Alavés edzője

Kép forrása: Alvaro Medranda/Quality Sport Images/Getty Images

A fiatal brazil mérgében ágyékon rúgta ellenfelét, a VAR figyelmen kívül hagyta az esetet, így megúszta sárga lappal.

A Real Madrid 3-2-re győzött a Deportivo Alavés ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik, hétközi fordulójában. A Királyi Gárda 3-0-ra is vezetett Lucas Vázquet, Kylian Mbappé és Rodrygo góljával. A mérkőzés 82. percében Endricknél kissé elszakadt a cérna, ugyanis mérgében ágyékon rúgta Mourinót, amit kisebb csodával határos módon megúszott sárga lappal, pedig elég egyértelmű volt a szándéka, íme az eset:

A mérkőzés után az Alavés edzője, Luis Garcia Plaza nem rejtette véka alá a véleményét:

„Endricket ki kellett volna állítani. Egyértelmű piros lap volt. És akkor az utolsó 10 percben 10 a 11 ellen játszhattunk volna” – nyilatkozta a vendégek trénere.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője is elmondta gondolatatit, ő úgy fogalmazott, nem látott semmi olyat, amiért ki kellett volna állítani a fiatal brazilt. A két szakember egyébként a lefújást követően hosszasan vitatkozott egymással.