Ex Premier League-játékos kritizálta a United túlértékelt legendáit
Egy volt Premier League-játékos korábban azt állította, hogy Paul Scholes túlértékelt, és az a nézet, miszerint ő irányította a meccseket, csak egy „futball-mítosz”, amely azóta nőtt, hogy a Manchester United ikonja visszavonult.
Scholest széles körben a valaha volt egyik legtehetségesebb Premier League- és angol középpályásnak tartják. A volt Manchester United-sztárt gyakran emlegetik egy lapon Steven Gerrarddal és Frank Lamparddal, mint az elmúlt 30 év legjobb angol középpályásai.
A 2013-ban visszavonult játékos karrierje során 25 trófeát nyert – 11 Premier League-bajnoki címet, két Ligakupát, négy FA-kupát, öt Charity Shieldet, két Bajnokok Ligája-címet, egy Interkontinentális Kupát és egy Klubvilágbajnokságot –, mindezt a United színeiben.
Ám úgy tűnik, ez az eredménylista sem elég egy volt Premier League-játékos szerint.
2020-ban Curtis Woodhouse, aki korábban olyan klubokat képviselt, mint a Birmingham City, Sheffield United és Hull City, kiemelte, hogy Scholes soha nem került be a PFA Év Csapatába, miközben Gerrardnak nyolc alkalommal is sikerült.
Woodhouse az X-en ezt írta: „Scholes annyi meccset irányított a Manchester Unitedban, mégsem szavazták be soha a PFA Év Csapatába azok a játékosok, akikkel játszott. Csak gondoljatok bele. Scholes soha nem került be a PFA Év Csapatába. Ez egy olyan szavazás, amit az adott szezonban szereplő játékosok adnak le. Ha a kollégáid a legjobbnak tartanak, az a legnagyobb elismerés.”
Hozzátette: „Mellette volt [Roy] Keane, [Ryan] Giggs és [David] Beckham mindkét oldalán, fent [Dwight] Yorke és [Andy] Cole! Ja, és mögötte Rio [Ferdinand] és [Nemanja] Vidic! Paul Scholes meccseket irányító szerepe egy futball-mítosz, ami azóta csak nőtt, amióta visszavonult.”
De nem állt meg itt. Woodhouse további támadást intézett Scholes ellen, rámutatva, hogy a játékos pályafutása során egyetlen szavazatot sem kapott az Aranylabdára. Gerrard 220, Lampard pedig 169 szavazatot kapott karrierje során.
„Paul Scholes egyetlen szavazatot sem kapott az Aranylabdára egész pályafutása alatt” – írta Woodhouse. „Egyetlen ember sem szavazott rá soha. Minden idők legtúlértékeltebb angol focistája. Kérem, zárjuk le ezt a vitát.”
🗣️ „Paul Scholes running games is a footballing myth that’s grown and grown since he retired.” pic.twitter.com/waFeseIhqV
— SPORTbible (@sportbible) August 3, 2025
Woodhouse korábban azt is állította, hogy Scholes egykori csapattársa, a szintén Man United-legenda Ryan Giggs „hihetetlenül túlértékelt”.
„Ryan Giggs, egy másik hihetetlenül túlértékelt Manchester United-játékos” – írta a közösségi médiában. „Kivételesen hosszú pályafutás, de egy olyan csapatban, amely évekig dominált és gólgyáros gépezet volt, a gól-gólpassz statisztikája egyszerűen szörnyű. Egy másik Manchester United-mítosz, soha nem volt több egy jó játékosnál.”