Évtizedek óta először kaptak ki az olaszok a németektől, a Wembleyben nyert Hollandia, gólgála Párizsban

""

Az olaszok korábban csak egyszer, 1939-ben szenvedtek el háromgólos különbségű vereséget a Nationalelf ellenében.

A németek igazán nem is játszottak jól, így is összejött nekik a félidőnkénti két gól a Squadra Azzurra ellen.

Kroos egy levágódó labdát továbbított precízen a bal alsóba, majd Götze fejjel vette be Buffon kapuját. A folytatásban Hector növelte a differenciát sakk-mattra kijátszott helyzet során, aztán Özil vágta a léc alá a Rudy által kiharcolt tizenegyest. A túloldalon a csereeember El Shaarawy tudta kozmetikázni az eredményt, átlövése klubtársán, a szintén romás Rüdigeren megpattanva jutott annak a Ter Stegennek a kapujába, akinek az első 70 percen keresztül nem volt védenivalója.

2006-ban egyébként az olaszok nyertek 4-1-re a németek ellen Firenzében, szintén felkészülési mérkőzésen, és utána világbajnokok lettek.

A hollandok meglepetésre felülkerekedtek a múlt hétvégén a világbajnok németek otthonában nyerő angolokon a Wembleyben, pedig a szünet előtt Jamie Vardy még a házigazdát juttatta vezetéshez.

A Stade de France-ban két születésnapos, N’Golo Kanté és Dimitri Payet is betalált az oroszok ellen – utóbbi másfél perccel beállása után lőtt hatalmas szabadrúgásgólt. Griezmann adta az asszisztot a 9. percben Kanténak, akárcsak félórával később Gignac fejesgóljánál. A hajrában, 3-2-nél Coman bravúrlövése akadt be éles szögből Payet passza után a 76. percben, és innen már nem volt visszaút a szbornaja számára.

Felkészülési mérkőzések:
Németország-Olaszország 4-1 (Kroos 24., Götze 45., Hector 59., Özil 75. – 11-esből, ill. El Shaarawy 83.)
Anglia-Hollandia 1-2 (Vardy 41., ill. Janssen 50. – 11-esből, Narsingh 78.)
Franciaország-Oroszország 4-2 (Kanté 9., Gignac 38., Payet 64., Coman 76., ill. Kokorin 56., Zsirkov 68.)

További eredmények: Észtország-Szerbia 0-1, Montenegró-Fehéroroszország 0-0, Grúzia-Kazahsztán 1-1, Macedónia-Bulgária 0-2, Görögország-Izland 2-3, Gibraltár-Lettország 0-5, Norvégia-Finnország 2-0, Luxemburg-Albánia 0-2, Ausztria-Törökország 1-2, Svájc – Bosznia-Hercegovina 0-2, Svédország-Csehország 1-1, Írország-Szlovákia 2-2, Skócia-Dánia 1-0, Portugália-Belgium 2-1.

Német-olasz 4-1, videó:

Angol-holland 1-2, videó:

Francia-orosz 4-2, videó: