Európára készül a Ferencváros, de honnan lesz rá pénz?

Nézzük mi történt a 30. fordulóban, mérkőzésről mérkőzésre.

Vasas-Híd SC – Kecskeméti TE-Ereco 1-1
Gólszerző: Ponczók, illetve Dosso

A záróforduló nyitómeccsére Angyalföldön került sor, a Vasas a friss kupagyőztes Kecskemétet fogadta. Sajnos a drukkerek elfelejtettek kimenni a Fáy utcába, a csapatok viszont ennél is fontosabbat felejtettek el, focizni. A meccsről ennek fényében sok jót nem is lehet elmondani. A Vasas korán vezetést szerzett a kecskeméti védők hathatós közreműködésével, ezután pedig inkább csak futballra emlékeztető jeleneteket lehetett feljegyezni, helyzet (És itt most nem a hazai sajtó által helyzetnek nevezett, öt méterrel mellé szálló gyatra lövésekre kell gondolni) nem nagyon akadt, Bertus szünet előtti kapufája éppen ezért hatott üdítően az előadás menetére. A fordulás után aztán gyorsan letudta a KTE az egyetlen olyan jelenetet, amely miatt érdemes volt végignézni a találkozót, Dosso parádés fejesgólja nem hagyott kívánni valót maga után. A második félidő egy-két jelenetet kivéve nem sokban különbözött az elsőtől, így a két csapat megosztozott a pontokon. Összességében elmondható, hogy egyik fél sem szakadt meg azért, hogy legalább saját szurkolóit megajándékozza egy kellemes élménnyel az évad utolsó meccsén.

MTK Budapest FC – Paksi FC 3-4
Gólszerző: Tischler (3), illetve Csehi, Magasföldi, Böde (2)

Szombaton aztán az MTK és a Paks megmutatta, hogyan kell zárni egy bajnoki idényt. A története legnagyobb sikerét elérő tolnaiak a már kiesett MTK-val játszottak óriási meccset, bár az első félidő még csak sejtette, mi sülhet ki a csörtéből. Csehi rögtön a meccs elején betalált, Tischler pedig a félidő végén egyenlített, aztán jött a szünet, ami után óriási 45 percet produkáltak a csapatok. Előbb Tischler révén vezetést szerzett az MTK, majd egy három perces őrület során előbb egyenlített a Paks, majd Tishclernek jött össze a mesterhármas, hogy aztán Böde ismét egálra alakítsa az állást. És ha ez még nem lett volna elég, az NB I idei felfedezettje a hajrá előtt vezetést szerzett a Paksnak, amit meg is tartottak a lefújásig a vendégek, méltó módon megkoronázva ez évi teljesítményüket. Dicséret illeti ugyanakkor az MTK-t is, amelynek játékosai láthatóan szerettek volna szépen búcsúzni az NB I-től. Gyanítható, hogy ha tavasszal három-négy alkalommal kirukkolt volna hasonló teljesítménnyel a Garami-legénység, akkor most vélhetően csak saját közönségétől kellett volna búcsúznia, nem csak az élvonaltól.

Győri ETO FC – Kaposvári Rákóczi FC 2-0
Gólszerző: Aleksidze, Dinjar

Ha csak egy félidőt játszottak volna le Győrben, akkor az ETO-Kaposvárról is hasonlókat írhatnánk, mint a pénteki Vasas-Kecskemét találkozóról. Az első 45 perc totális unalomba fulladt, jellemző, hogy a Kaposvár először a 42. percben jelentkezett valamire való lövéssel Jawad révén. Ezt megelőzően azonban történt egy s más. Az idén első NB I-es meccsét játszó Horváth kapus előbb megfogta Rati Alekszidze büntetőjét, majd az ismétlést is, a grúz viszont ezen felhúzhatta magát, mert pár perc múlva óriási gólt ragasztott a Rákóczhi kapujába. Percekkel később Dinjar is betalált, így megnyugodhatott az ETO. A második félidő sokkal élvezhetőbb játékot hozott, helyzetekből is akadt jócskán, és örömteli, hogy több fiatal játékos is megmutatta magát. A győrieknél az U19-es válogatott Windecker József, a Kaposvárban Vadas Zalán és Farkas Zoltán játszott nagy kedvvel és bátran, Vadas ráadásul a meccs megmozdulását mutatta be, miután jó 40 méterről, akrobatikus mozdulattal zúdított kapura egy kipattanót. A hajrában az ETO még növelhette volna előnyét az akkor már szakadó esőben, ám végül maradt a 2-0. A Rákóczi az Újpest botlása esetén megtarthatja a klubrekordnak számító hatodik helyezést, az ETO-nál pedig vélhetően már most egy, a mostaninál erősebb csapat kialakításán fáradoznak, és ha ez sikerül, talán nem kétezren lézengenek majd az impozáns ETO-Park lelátóin.

BFC-Siófok – Budapest Honvéd FC 1-3
Gólszerző: Homma, illetve Danilo, Délczeg (öngól), Czár

Tét nélküli meccsen találkozott Siófokon a két együttes. A balatoni napsütésben már a hatodik percben vezetést szerzett a Honvéd, a lassan kiöregedő cseh legenda, Zelenka jó ütemben lépett ki és remekül játszotta meg Danilót, aki nem hibázott a kapu előtt. A jó idő rányomta a bélyegét meccsre? Kérdezhette magától a mérkőzésre kilátogató 1000 néző, mert jobbára mindenki csak napozott a stadionban. A félidő végén Homma egyenlített, biztos kicsit megpirult, ezért kezdett el futballozni. A második félidőben akadémistává átalakult Honvéd behúzta a győzelmet, ami a szerencsének is köszönhető volt.

Szolnoki MÁV FC – ZTE FC 1-3
Gólszerző: Milicic, illetve Kamber, Balázs, Máté (öngól)

A francnak sem kellett a Szolnok – ZTE meccs a Tiszaligeti Stadionban. Ezt mutatta az 1000 néző is, ami már-már alulmúlta korábbi önmagát is. Nyugodtan mondható, hogy a Szolnok minden tekintetben elfogyott a végére, megmérettetett és súlytalannak ítéltetett az NB I-ben. A ZTE mondjuk sikerével legalább a negyedik helynek örülhetett, bár könnyen lehet, hogy ez nem motiváló tényező az NB I-ben…

DVSC-TEVA – Szombathelyi Haladás FC 1-2
Gólszerző: Coulibaly, illetve Sipos, Halmosi

Valami véget ér, szólhatna a dal a Debrecen kapcsán, mert valami véget ért, amit nehéz lenne besorolni a debreceni futballklub életében bárhova is. A Debrecen kapcsán egy nagyon fontos címet minden bizonnyal ki lehetne osztani. Az év legjobb döntését ugyanis Herczeg András hozta meg, aki lelépett a süllyedő hajóról. A szakember valamit tudhatott, hiszen már ősszel is fogatlan oroszlánként küzdött a Debrecen, de a Sampdoria ellen aratott Európa Liga-siker még jó apropó volt a felemelt fejjel való távozáshoz. A Debrecen hazai vereségével feltette pocsék szezonjára a koronát.

Ferencvárosi TC – Lombard Pápa Termál FC 3-0
Gólszerző: Schembri, Morales, Dragóner

Európa Liga, Dragóner búcsúja, bronzérem. Ezzel a három szóval össze lehetne foglalni a Ferencváros tegnapi napját. Az ember minden körülmények között örül egy ilyen tradíciókkal rendelkező klub sikerének és az európai porondra való kilépésének. De… És itt jön a de, még mindig kérdéses a klub és a csapat jövője. Lesz e pénz Európában utazgatni, megerősíteni a csapatot az európai megmérettetésre. Ez két olyan fontos alapkérdés, amely egyelőre nincs biztosítva vagy, ha igen, akkor jól titkolják az illetékesek, mert azért legyünk tisztában a helyzettel. Európában nem a Lombard Pápa lesz az ellenfél…

Újpest FC – Videoton FC 1-0
Gólszerző: Ahjupera

Bajnokot vert az Újpest, amely győzelmével megszerezte a bajnokság hatodik helyét. A mezőny legrapszodikusabb csapata a szezon végére feltámadt és a tavaszi tabella tekintetében a negyedik helyen végzett volna. Ez azért beszédes dolog! A Videoton tovább folytatta botrányos szereplését a bajnoki cím ünneplését követően. Bár támadott a Videoton, bajnokként azért le kellet volna tarolnia az újpesti tinicsapatot, amely hősiesen küzdött a győzelemért. Dr. Mezey György távozása így már szakmailag sem sikerült szépre, kicsit mintha cserben hagyta volna csapata, legalább ők ne tették volna.