Küzdősportok

Európa-bajnokság, Dortmund – Sorsolás a szabadfogás első napjára

Dortmundban a szabadfogás három súlycsoportjának küzdelmeivel kezdődik az Európa-bajnokság. Ránk ijesztett a verseny információs rendszere, mert órákkal a mérlegelés után sem jelentek meg a sorsolási táblák, de még az arra utaló menüpont sem szerepelt az Eb honlapján. Amikor végre láthatóvá vált a sorsolás, azt állapíthattuk meg, hogy a két magyar közül Kiss Gergelyé látszik kedvezőbbnek. Hatos már a második mérkőzésén, a negyeddöntőben találkozhat az aktuális világ- és Európa-bajnokkal, Kiss Gergelynek ugyanahhoz három győzelemre van szüksége.

60 kg (22 induló)
Magyar szereplő nincs.

74 kg (21)
Hatos Gábor a 7-es rajtszámot húzta, és erőnyerőként kezdi az Eb-t. A nyolcaddöntőben a 22 éves, osztrák Philipp Crepaz, az AC Wals versenyzője lesz az ellenfele, akinek nincs jegyzett nemzetközi eredménye. Minden bizonnyal az orosz Gyenyisz Cargus, a tavalyi világ- és Európa-bajnok következik, aki a vébén az elődöntőben győzte le Hatost 3:0, 1:0-ra. Ugyanazen az ágon szerepel, és egymás ellen kezd az ukrán Cotadze és az azeri Gulijev. A másik ágra került a tavalyi kontinensbajnokság ezüstérmese, a bolgár Terziev, illetve a bronzérmes török Demircin.

96 kg (23)
Kiss Gergely sorszáma a 19-es, ő selejtezőt vív a görög Cikovani ellen, a következő négyes tagjaként:
16 – René Matejov (szlovák), ez az első felnőtt-világversenye, jegyzett eredménye nincs
17 – Nicolaj Ceban (moldovai), a 2009. és a 2010. évi Eb ötödik helyezettje
18 – Mikeil Cikovani (görög), újonc, jegyzett eredménye nincs
19 – Kiss Gergely
A negyeddöntőben a grúz Belduhi Gavaselisvili lehet az ellenfél, aki tavaly negyedik lett a strandbirkózó-világbajnokságon. Kiss ágán birkózik a tavalyi világ- és Európa-bajnok, az azeri Hetag Gazjumov.

Szöveg és fotó: birkozoszov.hu