Kosárlabda

Euroliga: hosszabbításban nyert a Győr Krakkóban

""

Az előző Euroliga-szezont három sikerrel és tizenegy vereséggel záró Rába-parti együttes – amely a múlt héten hazai győzelemmel nyitotta az Euroliga-idényt – nem kezdte jól az összecsapást, de Füzy Ákos együttese fokozatosan feljavult, és főként jó védekezésének köszönhetően a félidőben vezetett.

A magyar bajnokcsapat a tengerentúli WNBA-ban a Connecticut Sunt erősítő, nemrég szerződtetett Chalysa Shegog, illetve a szintén új szerzemény, ausztrál Natalie Hurst jó teljesítményének köszönhetően hétpontos előnnyel vághatott neki a zárófelvonásnak.

A negyedik negyedben sokáig biztosan vezetett a Győr, de egy perccel a vége előtt három pontra felzárkóztak a lengyelek, és Anke De Mondt triplájával négy másodperccel a dudaszó előtt egyenlítettek. A ráadásban főként jó büntetőzésének köszönhetően győzött a magyar csapat.

A győriek jövő csütörtökön az orosz Szpartak Moszkvát fogadják.

KOSÁRLABDA
Euroliga, 2. forduló, A csoport, eredmény:
Kraków (lengyel) – HAT-AGRO UNI Győr 62-67 (19-16, 8-12, 13-19, 18-11, 4-9) – hosszabbítás után
A magyar csapat legjobb dobói: Hurst 14, Shegog 12, Kublina 11