Kosárlabda

EuroChallenge: A Szolnok könnyen jutott át a francia Pau-Orthezen

A helyszínen neves arcok is figyelték az összecsapást, Mészáros Lajos, a válogatott korábbi szakmai igazgatója és Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója is helyet foglalt a nézőtéren.

A szolnokiak végig erőteljesen támadtak és agresszívan védekeztek. A négy negyedből csak a harmadikban nem ők dobták a több kosarat. Obie Trotter remekelt, hiszen 14 pontot és 3 lepattanót szerzett. Mellette Mills 17, míg Nikolov 15 ponttal segítette a nem várt sikerhez az olajosokat. Az első negyedben rengeteg tripla született, a hazai csapat tagjai ötöt szórtak, a franciák nem is dobtak két pontost az első játékrészben. A második felvonásban már 20 ponttal elhúzott a vendéglátó alakulat, szinte minden összejött nekik. Szerepet játszott ebben, hogy a szurkolók fantasztikus hangulatot varázsoltak a Tisza-ligetbe. A félidőre 19 pontos különbséggel mehettek pihenőre a játékosok.

A harmadik negyed kissé ingerültre sikerült, több technikai, és sportszerűtlen hiba árnyékolta be a játékot, amikor is a franciák 8 pontra zárkóztak fel. Szerencsére nemsokára újra rend lett a fiúk fejében, így maradt a vezetés, ami 15 pontosra csökkent. A fináléban az olajnak már csak tartania kellett előnyét, amit néha növelni is tudott a szurkolók hatalmas örömére. A vége 85-70 lett a Szolnok javára. A lefújás után a közönség még hosszan állva tapsolta kedvenceit.