EURO 2012: Torres-duplával küldték haza a spanyolok az íreket

Álomkezdés láthattunk a spanyoloktól, mindössze öt perc telt el a mérkőzésből, amikor a spanyolok máris megszerezték a vezetést, egy kapu előtt lecsorgó labdára sem Ward, sem pedig Andrews nem reagált túl gyorsan, Torres viszont igen, lecsapott a játékszerre, és nyolc méterről parádés gólt akasztott Given kapujába, 1-0.

A gyors spanyol gól után szinte felborult a pálya, Iniestáék valóságos erődemonstrációt tartottak, sorra alakították ki helyzeteiket az írek kapuja előtt, de a zöldek védői a helyükön álltak. Az Ír válogatottnak nem sok köze volt a mérkőzéshez, próbálkoztak ugyan támadásokkal, de a spanyolok csírájában fojtották el ezeket. Pontos passzokkal uralták a középpályát, sokkal többet birtokolták a labdát, de hiába nőtt folyamatosan a fölényük, újabb gólt nem tudtak szerezni, Torres elmúlt idénybeli formáját idézte, és sorra hagyta ki a legnagyobb helyzeteket is. Az írek szívósan védekeztek, a spanyolok pedig a középpályán játszadoztak, de a kapuig egyre kevesebbszer jutottak el.

Részletes közvetítésünket a mérkőzésről itt tudod megnézni!

A második játékrészt ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták, csak ezúttal nem öt, hanem csak négy perc kellett a gólhoz, egy kipattanó labdát David Silva a büntetőpontnál addig tett-vett, amíg három ír védő is elfeküdt előtte, a játékos ezután a labdát picit megalázó módon pöckölte be Given kapujába, 2-0.

""

A folytatás újra spanyol mezőnyfölényt hozott, de ébredeztek az írek is, bár azt túlzás lenne kijelenteni, hogy komolyabb veszélyt jelentettek volna az ibériaiak kapujára. A spanyolok látványosan és szépen játszottak a középpályán, az írek nem sokat találkoztak a labdával. Mégis több mint húsz perc kellett ahhoz, hogy Torres megszerezze saját maga második, a spanyol válogatott harmadik gólját a mérkőzésen, egy nagyszerű kiugratást követően némi botlás után gyönyörűen helyezett a hálóba Given mellett, 3-0.

Jellemző volt a mérkőzésre, hogy az első komolyabb védést Casillasnak a 75. percben kellett bemutatnia, a Real kapusa Keane bal alsó sarokba tartó lövését szedte ki, nagyot nyújtózva. A kegyelemdöfést a csereként beállt Fabregas vitte be az íreknek, a 83. percben Csikar-szögből lőtte be a spanyolok negyedik gólját, a találatban az amúgy nagyszerűen védő Given is benne volt egy kicsit, 4-0.

""

Az írek ezzel a vereséggel kiestek a C-csoportból, a spanyolok pedig jelentős előnyre tettek szert riválisaikkal szemben. maximális tisztelet jár az ír szurkkolóknak, akik az utolsó negyed órában felejthetetlen hangulatot teremtve úgy ünnepelték a csapatukat, mintha győzelmet arattak volna.