Ennek megfelelően óvatosan kezdték a csapatok a találkozót, az olaszoknál helyet kapott az első mérkőzésen lecserélt és durcáskodó Balotelli. Az első negyedóra a Squadra Azzurra mezőnyfölényét hozta, a horvátok nem nagyon tudták átlépni a felezővonalat, kizárólag a védekezésre koncentráltak.A 6. percben Balotelli lövése elkerülte a kaput, majd a 11. percben szintén a ghánai származású csatár totyogta el újabb nagy helyzetét, a kipattanót Marchisio remekül küldte kapura, de a labda elszállt a jobb felső sarok felett.

Részletes közvetítésünket a mérkőzésről itt tudod megnézni!

A huszadik percre szabadultak ki kissé a horvátok az olasz szorításból, Jelavić helyzeténél Buffonnak kellett védenie. Óriási taktikai harc folyt a pályán, de továbbra is az olaszok irányították a játékot. Igazán komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni a felek, egy-egy kósza Balotelli és Cassano lövés érkezett Pletikosa kapujára. A 39 percben szabadrúgáshoz jutott az olasz válogatott, a labda mögé Pirlo állt, és a Juventus játékosa óriási gólt akasztott Pletikosa kapujába, 1-0.

""

A második játékrész elején Modrić két lövése jelezte, hogy a horvátok alapos fejmosást kaphattak az öltözőben. Rákapcsoltak déli szomszédaink, de az olaszok az összes próbálkozást megfojtottak. Az indulatok is elszabadulni látszottak a pályán, hatalmas harc folyt minden egyes labdáért. Helyzetből a mérkőzés ezen szakaszában kevesebb akadt, inkább a küzdelem dominált. Balotelli egy 25 méteres lövéssel vétette észre magát, a Manchester City játékosa sokkal jobban játszott, mint az első mérkőzésen, még ha ez gólokban nem is mutatkozott meg. Az olaszok magabiztosan tartották előnyüket,a horvátok cserékkel próbálkoztak, ahogy az olaszok is, Balotelli helyére érkezett a spanyolok ellen pompás gólt szerző Antonio Di Natale.

""

Gyakorlatilag a semmiből érkezett a horvát egyenlítés a 72. percben, Mandžukić használta ki Chiellini hibáját, és három méterről, a kapufa segítségével lőtt az olaszok kapujába, 1-1. A kényelmes olasz futkározásnak már nyoma sem volt, Montolivo hatalmas lövése jelezte is Pletikosának, hogy egy pillanatra nem nyugodhat meg. A hajrára kissé elfáradtak a csapatok, igazi helyzetet már nem tudtak kialakítani a kapuk előtt. A döntetlennel a horvátok kerültek kedvezőbb helyzetbe, ám amíg az olaszok a csoport zárókörében az írekkel játszanak, addig Modricék a címvédő spanyolokkal néznek majd farkasszemet. Óriási számolgatás lesz még ebben a csoportban, már ami a továbbjutást illeti.