EURO 2012 – Mérsékelt teljesítménnyel nyertek a svédek Moldova ellen

Svédország – Moldova 2-1 (1-0)
Stockholm, Rasunda stadion, 25500 néző
Svédország: A. Isaksson – O. Wendt, A. Granqvist, M. Antonsson, M. Lustig, K. Källström, E. Bajrami (M. Olsson, 73.), P. Wernbloom (R. Elm, 65.), S. Larsson, Z. Ibrahimovic, J. Elmander (A. Gerndt, 89.)
A cserepadon: C. Wilhelmsson, J. Wiland, M. Rosenberg
Moldova: S. Namaşco – V. Golovatenco, P. Racu, I. Armaş, V. Bolohan, E. Cebotaru, A. Suvorov, V. Boreţ, A. Gaţcan (V. Andronic, 83.), V. Frunză (I. Bugaev, a szünetben), A. Doroş (A. Cheptine, 72. perc.)
A cserepadon: M. Potîrniche, N. Calancea, S. Bulgaru, S. Gheorghiev

93. perc: Vége a mérkőzésnek! A svédek gyengébb teljesítménnyel is nyertek, de dícséret illeti a moldávokat is, akik nem adták fel és egy szép lövéssel sikerült szépíteniük.

92. perc: Egy előreívelést röviden tettek ki a svéd védők, Suvorov pedig 17 méterről, kapásból nagy gól lőtt a bal alsó sarokba, 2-1.

89. perc: Gerndt állt be Elmander helyett.

88. perc: Källström szállt bele Andronicba, sárga lap.

86. perc: Ibrahimovic lekészítette a labdát Källströmnek, aki 20-22 méterről laposan lőtt, Namaşco lábbal hárított.

83. perc: Az utolsó moldáv csere, az egykori MTK-játékos Andronic érkezett Gaţcan helyére.

82. perc: Eldőlt a mérkőzés! Ibrahimovic passzolt Larssonhoz a 16-oson belül, Larsson pedig pattogós lövéssel talált a jobb alsó sarokba, 2-0.

79. perc: Ibrahimovic és Armaş összefejelt, a svéd játékost ápolni kellett, de nem esett nagyobb baja.

75. perc: Előbb Suvorov lőtt messziről, Isaksson szögletre hárított, majd még ebben a percben Racu fejelhetett, de ez gyengére sikerült és a kapu mellé ment a labda.

73. perc: Bajrami helyett Olsson a svéd csapatban.

72. perc: Doroş helyett Cheptine a pályán a vendégeknél.

68. perc: Bajrami szépen hozta magát helyzetbe, de 15 méterről taccsot rúgott…

65. perc: Az első svéd csere: Elm érkezik Wernbloom helyett.

62. perc: Jobb iramú a második félidő eddig, mint az első negyvenöt perc. A vendégek is bátrabban játszanak, de lövést ismét csak Namaşcónak kellett védenie. Ibrahimovic próbálkozott laposan, de a kapus másodszorra elcsípte a labdát.

57. perc: Moldáv szöglet után röviden szabadítottak fel a svédek, a vendégek visszaszerezték a labdát, de végül gólhelyzet nélkül fejezték be a támadást egy rossz keresztindítással.

52. perc: Elmander lőtt balról, 15 méterről bal lábbal, a labda az oldalhálót találta el.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cseréltek a moldávok: Frunză helyett Bugaev jött ki a folytatásra.

45.perc: Vége az első félidőnek. A svédek jól kezdtek, de később kiegyenlített lett a mérkőzés és a vezetést gyakorlatilag váratlanul szerezte meg a svéd válogatott. A hazai csapat többet tett a gólért, ezért megérdemelt a vezetése, de Ibrahimovic kihagyott büntetője még megbosszulhatja magát.

42-43. perc: Ibrahimovic lábára rácsúszott Racu a 16-oson belül, 11-es. A sértett a kapu jobb oldalát célozta meg, de Namaşco kivédte a lövést.

38. perc: Frunză találta el az oldalhálót egy gyenge lövéssel.

30. perc: Egy szerencsés góllal vezetést szerzett Svédország! Lustig kapott indítást, az alapvonalról laposan középre akart adni, a labda gellert kapott a becsúszó Armaş lábfején és a beadásra mozduló Namaşco, illetve a kapufa között a kapuba pattant. Öngól, potyagól, de vezetnek a svédek, 1-0.

25. perc: Ibrahimovic próbálta kiugratni Bajramit, Namaşco kimozdult a kapujából és vetődve megfogta a labdát a svéd szélső elől. Érdekesség, hogy a svédek eddig hat lövésből egyszer sem találták el a kaput. A másik oldalon egy szabadrúgás ment kapura.

20. perc: Gaţcan fellökte Bajramit, a baloldali szabadrúgást Ibrahimovic laposan csavarta középre, de nem érkezett senki és a labda a moldáv kapushoz pattogott.

17. perc: Az első sárga lap a svédeké, Wernbloom kapta gáncsolásért. Szuvorov a 24 méteres szabadrúgásból a kapu fölé csavart.

15. perc: Granqvist mászott rá Frunză hátára a kaputól 22 méterre. A szabadrúgást Suvorov lőtte kapura, Isaksson a kapu jobb oldala előtt ölre fogta a labdát.

13. perc: Suvorov pocsék beadása szállt a lelátóra.

10. perc: Gyenge Ibrahimovic lövés ment a kapu mellé. Az első 10 percben svéd mezőnyfölény és néhány hazai lövésféleség a mérleg.

7. perc: Namaşco csak kiütni merte Wendt baloldali beadását, Ibrahimovic pedig ollózva a kapu fölé húzta a labdát.

3. perc: Källström lőtt 17 méterről a kapu mellé-fölé.

1. perc: Svédország kezdte a mérkőzést. A svédek a hagyományos sárga mez, kék nadrág, sárga sportszárban, a moldávok tiszta pirosban játszanak.