Kosárlabda

Észt csapattal negyeddöntőzik a Szolnoki Olaj az Eurochallenge Kupában

A magyar együttes kedden a francia Cholet legyőzésével (74-67) csoportja második helyén végzett a sorozat nyolcaddöntős szakaszában, míg az észtek megnyerték saját kvartettjüket.

A sorozat honlapja szerint az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő első mérkőzését március 11-én Tartuban rendezik, a második találkozót pedig két nap múlva Szolnokon. A harmadik meccsre, amennyiben szükséges, március 18-án kerül sor Észtországban. A negyeddöntő győztese bejut az április 25. és 27. között esedékes négyesdöntőbe.

A Szolnok sorozatban negyedik alkalommal szerepel az Eurochallenge Kupában. A csapat legnagyobb sikereként két éve a Final Fourba jutott, s a debreceni végjátékban végül a negyedik helyet szerezte meg.