Egyéb sportok

Északi összetett: Chappuis-nak esélye sem volt

Már a síugró rész után látszott, hogy a 23 éves japánnak esélye lehet a győzelemre, 144 méterével Bernhard Grubert és Håvard Kelemtsent is megelőzte. Így az élbolyból egyértelműen ő volt az egyetlen, aki papírforma alapján hozhatta az első helyhez szükséges sífutó teljesítményt.

A síugrást sokáig vezető Wilhelm Denifl is csak néhány másodperces hátránnyal indult hozzájuk képest, így ők négyen alkották a sífutásban az első csoportot. Mögöttük a világkupát továbbra is vezető Jason Lamy Chappuis nehéz helyzetben volt, mert az éllovasok kb. fél perccel voltak előtte, míg a többiek ugyanennyivel mögötte, ezért nehezen érzékelhette felzárkózását vagy visszacsúszását, és nem volt kire rátapadnia sem.

A francián kívül senki sem volt elég közel a síugrás legjobbjaihoz annyira, hogy érdemben beleszóljon a versenybe.

A német Frenzell és Riessel egy perces hátrányból indult. Valószínűleg nem volt jó a lécük vaxolása, ezért nem tudtak felzárkózni. A két norvég, Storlien és Kjelbotn sem tudott jól teljesíteni. A síugrás után 9. Christoph Bieler 36. futóidejével a 26. helyre csúszott vissza. Akik pedig igazán jó sífutók, a múlthéten duplázó Kokslien és a szintén norvég Jan Schmid a síugrás után közel 2 perces hátrányban voltak, így hiába mondhatják magukénak az 1. és 3. futóidőt, az mindössze a 6. és a 7. helyre volt jó.

A sífutásban 2. helyet elérő osztrák Mario Stecher csak 28. volt a második rész előtt, így a 12. helyet tudta megszerezni. Így Watabe torony magasan, alig veszítve fél perces előnyéből, kényelmes befutóval nyerte meg a versenyt Chappuis előtt, míg a francia a végső kemény sprintben verte meg Bernhard Grubert.

Watabe az elmúlt versenyeken jobban szerepelt Chappuis-nál, mai győzelmével már csak 150 pontra van tőle az összetett világkupában.  A 3. továbbra is Kokslien, a jelenleg még 4. olasz Pittin pedig szezon végére biztos, hogy lejjebb fog csúszni, mivel itt, Klingenthalban az edzésen szerzett sérülése miatt számára befejeződött a szezon.

A síugrást nagyban akadályozó szél miatt többször állt a verseny első része, pont az összetett világkupa élmezőnyét hátráltatva leginkább. Meg kellett állítani a versenyt közvetlenül a helyiek nagy kedvence, Tino Edelmann előtt is, aki némi várakozás után sokak döbbenetére lecsatolt, és elindult a lifthez. Később derült csak ki, hogy a német edző, Rony Ackkermann hívta vissza, mert a tréningen való bukása után nem tartotta biztonságosnak, hogy versenyzője erős oldalszélben ugorjon.

Északi összetett, eredmény:

Végeredmény: 1. Akito Watabe (JPN), 2. Jason Lamy Chappuis (FRA), 3. Bernhard Gruber (AUT), 4. Wilhelm Denifl (AUT), 5. Håvard Klemetsen (NOR), 6. Mikko Kokslien (NOR) , 7. Jan Schmid (NOR), 8. Fabian Riessele (GER), 9. Gudmund Storlien (NOR), 10. Thomas Kjelbotn (NOR)