Egyéb sportok

Északi összetett: a norvég Kokslien volt a leggyorsabb az első napon

A síugró részt a japán Akito Watabe nyerte, maga mögé utasítva három szintén remek sífutó formában lévő versenyzőt, a francia Maxime Laheurte-t és a két német versenyzőt, Eric Freznelt és Bjoern Kircheisent. Az összetett VK-t vezető Jason Lamy Chappuis az 5. helyről, néhány másodperces másodperces hátrányból várta a sífutást.

A 10 km-n aztán borult a sorrend. Eric Frenzell egy esés miatt lemaradt, majd a versenyt sem tudta befejezni. Chappuis-nak sem sikerült a felzárkózás, a mezőny egyik legjobb sífutója, az egyébként gyenge ugró norvég Magnus Moan pedig rajtnál idő előtt kiugrott, ezért kizárták. Az élen hamar összeállt a végül dobogós trió, Mikko Kokslien a 14. helyről zárkózott fel az élmezőnyhöz, és ment együtt egészen az utolsó emelkedőig Bjoern Kircheisennel és Watabéval. Ekkor meglépett tőlük, és a célvoalhoz már kényelmes előnnyel érkezett. 6.9 másodperccel mögötte ért célba Kircheisen, aki ezzel két helyet javított az összetett világkupa helyezésén, ahol jelenleg az 5. helyével ő a legjobb német. Watabe bronzérmével összetettben megelőzte a formán kívül versenyző olasz Alessandro Pittint, aki a mai versenyen mindössze a 14. helyen végzett.

A verseny végeredménye: 1. Mikko Kokslien (25:12.7), 2. Bjoern Kircheisen (+6.9), 3. Akito Watabe (+10.6), 4. Jason Lamy Chappuis (+24.3), 5. Maxime Laheurte (+27.9), 6. Wilhelm Denifl (+30.6), 7. Johannes Rydzek (+37.5), 8. Jan Schmid (+42.9), 9. Mario Stecher (+46.7), 10. Sebastien Lacroix (+54.5)