Érzelmi hullámvasút – A spanyolok a hosszabbításban ejtették ki a horvátokat

A spanyol válogatott hosszabbítást követően 5-3-ra legyőzte a világbajnoki ezüstérmes horvát csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői első nyolcaddöntőjében, Koppenhágában.

Ahogy az várható volt, a spanyolok nagyban birtokolták a labdát, míg a horvátok próbáltak kontrákra játszani. A 13. percben Pablo Sarabia került helyzetbe, de a kapu mellé lőtte a labdát. A 17. percben Koke próbálkozott, de Dominik Livakovic gond nélkül védett.

OMG… That is one of the most bizarre own goals ever, Unai Simon misses the pass from his own teammate! #ESP | #EURO2020 pic.twitter.com/OJXtnxOOVb

— fangazzetta (@fangazzetta) June 28, 2021

Jött a 20. perc! Pedri hazaadását követően Unai Simon ért szerencsétlenül labdába, amiből megszületett az öngól. Horvátország kaput eltaláló lövés nélkül is képes volt megszerezni a vezetést.

Pablo Sarabia equals the scoring between Spain & Croatia! #ESP | #EURO2020 pic.twitter.com/hzYPpbFlzO

Ezt követően magabiztosabbak lettek a horvátok, Nikola Vlasic szaladt el a szélen, majd a kapu jobb oldala mellé lőtt. A 38. percben nem bírták tovább a nyomást. Sarabia elé pattant valami úton-módon a labda, amit közelről magabiztos vágott a kapuba. Egyenlített Spanyolország, amivel be is állították a félidei eredményt.

Az 57. percben Ferran Torres remekül adta be a labdát, amit Cesar Azpilicueta a kapuba bólintott. Spanyolország fordított.

A 67. percben Josko Gvardiol hatalmas ziccert hagyott ki. A 72. percben a Morata-tok majdnem megtört, de les miatt érvénytelenítették a találatát.

Ferran Torres scores for Spain, great finish! 3-1 up against Croatia. #ESP | #EURO2020 pic.twitter.com/iyanRIbcFE

A 77. percben valami vicc, ami történt. A horvátok még a frissítéssel voltak elfoglalva, miközben Pau Torres remek labdát kapott, majd kapura tört és 3-1-re növelte az előnyüket. A 85. percben Mislav Orsic szépíteni tudott, az állás 3-2 lett.

""
Fotó: uefa.com

A 92. percben Mislav Orsic beadására érkezett Mario Pasalic, aki remekül fejelt a kapuba. Az állás 3-3-ra módosult. Jöhetett a hosszabbítás.

DO NOT SCRATCH YOUR EYES. IT IS 3-3, WHAT A COMEBACK FROM CROATIA!#CRO | #EURO2020 pic.twitter.com/enWXqvZk1a

A hosszabbítás még több izgalmat hozott, mint a rendes játékidő. A 93. percben Mislav Orsic tüzelt kapura, ami nem sokkal ment fölé. Majd jött a 96. perc, ahol Kramaric kihagyta a kihagyhatatlant, vagy Unai Simon megmentette a spanyolokat.

""

A 100. percben Morata ismét megszerezte Spanyolországnak a vezetést. A 103. percben pedig Mikel Oyarzabal volt eredményes, amivel már 5-3-ra módosították az állást.