Kézilabda

Érvényesíti a papírformát a Ferencváros, magabiztos előnyben az újonc ellen

A női kézilabda NB1 hetedik fordulójában a címvédő Ferencváros és az újonc Vasas találkozott egymással.

A zöld-fehérek vezetőedzője, Elek Gábor ezen a találkozón is pihenteti feleségét, Szucsánszki Zitát. A bajnokságban az angyalföldieknek négy pontjuk van, míg a Ferencváros kivétel nélkül valamennyi mérkőzését megnyerte.

Az Elek Gyula Arénában körülbelül 800 néző volt kint, ami 2/3-ad háznak felelt meg.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően Fradi gólokkal indult, az első öt perc után 5-1 volt az állás a zöld-fehéreknek.

Tíz perc után továbbra is négy gól volt a különbség, Malestein zicerét védte Zsigmond Panna. (6-2)

Negyedóra elteltével öt gól volt a különbség a két csapat között. (8-3)

16:27-nél állt az óra, amikor időt kért a Vasas vezetőedzője, Penszki Gergely.

Az időkérés Elek Gábor csapatának tett jót, Kisfaludy Anett góljával már nyolc gól volt a különbség. (12-4)

Öt perccel a vége előtt, hét góllal vezetett a Fradi, Kovács Anett harmadik góljára, Ács Bianka válaszolt. (15-8)

Az első játékrészben a Ferencváros még tovább növelte előnyét, kilenc góllal vezet az első félidőben.

A szünetben Ferencváros-Vasas 18-9

Borítókép: Facebook.com/ FTC Kézilabda