Értékes pontokat vesztett a Manchester United Lisszabonban

""

Hiába kezdte jobban az első félidőt a Manchester United, Cardozo révén mégis a házigazda, Benfica együttese szerezte meg a vezetést a szerdai Bajnokok Ligája összecsapáson.

A Sir Alex Ferguson vezette együttes azonban nem roppant össze a hazai találat után, hanem még motiváltabban és fegyelmezettebben kezdett el játszani, sőt Giggs révén a 42. percben ki is egyenlítettek.

Már az első félidőben is többet birtokolta a labdát a Manchester a második félidőben tovább nőtt az előnyük.

A második játékrészben a vendégek többnyire a széleken próbáltak meg támadásokat építeni, ami többször sikerült is, de a vezető találat a próbálkozások ellenére sorra elmaradt. A vendégek trénere a cserékkel próbálta felfrissíteni a manchesteri játékot, de hiába. A találkozón több gól nem született.

Az Ajax gólnélküli döntetlent játszott a Lyon ellen, a Basel hazai pályán 2-1-re verte a román Otelul Galati együttesét. A Real Madrid 1-0-ás győzelmet aratott a Dinamo Zagreb otthonában, míg az Internazionale meglepő módon 1-0-ra kikapott a török Trobzonsportól.

A Lille a CSZKA Moszkvával, a Manchester City pedig a Napolival ikszelt. A Bayern München együttese pedig idegenben süllyesztette el a Sárga Tengeralattjárókat…

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Manchester City (angol)-SSC Napoli (olasz) 1-1 (Kolarov 75.), illetve: (Cavani 69.)
Villarreal (spanyol)-Bayern München (német) 0-2 (Kroos 7.), (Rafinha 76.)

B csoport:
Lille (francia)-CSZKA Moszkva (orosz) 2-2 (Sow 45.), (Pedretti 57.), illetve: (Doumbia 72.), (Doumbia 90.)
Internazionale (olasz)-Trabzonspor (török) 0-1 (Celustka 76.)

C csoport:
FC Basel (svájci)-Otelul Galati (román) 2-1 (Frei 39., 84.-11-esből), illetve: (Pena 58.)
Benfica (portugál)-Manchester United (angol) 1-1 (Cardozo 24.), illetve: (Giggs 42.)

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-Real Madrid (spanyol) 0-1 (Di Maria 53.)
Ajax Amsterdam (holland)-Olympique Lyon (francia) 0-0

Bajnokok Ligája, 1. csoportkör
Benfica – Manchester United 1-1 (1-1)
Estadio da Luz, 36000 néző. Vezette: Skomina
gól: Cardozo (24.), illetve: Giggs (42.)
sárga lap: Aimar (39.), Pereira (62.), Gaitan (70.), illetve: Rooney (27.), Carrick (65)
Benfica: Artur – Emerson, Garay, Lusao, Pereira – Witsel, Garcia, Amorim (Nolito 56.) – Gaitan (Bruno Cesas 90.), Gardozo, Aimar (Matics 75.)
Manchester United: Lidegaard – Fabio (Jones 78.), Smalling, Evans, Evra – Feltcher (Chicarito 69.), Carrick, Giggs – Valencia (Nani 69.), Rooney, Park

Videók:

Di Maria 53. percben szerzett góljával a Real Madrid 1-0-ra vezet a Dinamo Zagreb otthonában.

A Napoli 1-1-es döntetlent játszott a Manchester City otthonában.

A Lille hiába vezetett két góllal is, végül 2-2-es döntetlent játszott a CSZKA Moszkva ellen.

A Basel hazai pályán 2-1-es döntetlent játszott az újonc Otelul Galati ellen

A Bayern München a Villarreal otthonában 2-0-ás győzelmet aratott

A Manchester United 2-2-es döntetlent játszott a Benfica ellen

Az Internazionale nagy meglepetésre 1-0-ás vereséget szenvedett a török Trobzonspor otthonában