Küzdősportok

Éremeső a budapesti cselgáncs bajnokságon

Pár hete igazolt Tatabányára Erdélyi Lilla, az Ippon SE válogatott cselgáncsosa és máris jobbnál jobb eredményeket ér el az új szakosztályban.

Lilla először részt vett a két hete megrendezett dubrovniki U23-as Európa-bajnoki válogatóversenyen, ahol a dobogó legfelső fokára állhatott.

Ezzel az eredménnyel eldőlt, hogy a 48 kilóban Erdélyi Lilla képviseli a magyar színeket a korosztályos kontinensviadalon, amit november 19-21. között rendeznek Szarajevóban.

A budapesti Körcsarnokban rendezték a felnőtt országos bajnokságot. A versenyen az Ippon SE Erdélyi Lilla és Baricsa Viktória révén két sportolóval képviseltette magát.

A 48 kilósoknál Erdélyi Lilla rögtön az első mérkőzésén legyőzte legnagyobb riválisát, majd újabb két győzelemmel az aranyérem kapujába jutott. Ott azonban egy kis figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy ellenfele ippon győzelmet arasson, így Lilla a dobogó második fokára állhatott.

Egy súlycsoporttal feljebb Baricsa Viktória először bejutott a legjobb négy közé, ám ott vereséget szenvedett a későbbi aranyérmestől. A harmadik helyért rendezett találkozón az Ippon SE versenyzője keményen küzdött, s így az 52 kilósok között Baricsa Viktória a harmadik helyet szerezte meg.

Az országos bajnokság után Csernoviczki Csaba vezetőedző értékelte versenyzői teljesítményét.

-Két versenyzővel indultunk a magyar bajnokságon és két éremmel tértünk haza. Viki eredményével elégedett vagyok, a bronzérmével igazolta a papírformát.

Erdélyi Lilla az első három meccsét magabiztosan nyerte, legyőzve többek között a legnagyobb riválisát is, az utolsó találkozón azonban egy kis figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy más nyerje a bajnokságot.

Lilla vereségében az is közrejátszott, hogy féléves kihagyás után nemrég kezdte el újra az edzéseket. Örülök, hogy most jött elő a hiba, látjuk, hogy mit kell kijavítani a közelgő kontinensviadal előtt.- monda az adző.