Kézilabda

Eredményes MKSZ-egyeztetés Bécsben

A bemutatkozó látogatás során Vetési Iván, Bienerth Gusztáv és Rácz Mariann egyeztetett Michael Wiederer EHF-főtitkárral, Markus Glaser versenyigazgatóval, valamint az európai szövetség több vezető munkatársával. Az MKSZ vezetői bemutatták a magyar szövetség új struktúráját, a bizottságok megváltozott rendszerét, és tájékoztatást adtak a magyarországi adóváltozásokról, amelynek eredményeként a magyar kézilabda sokat profitálhat a társasági adóból befolyó támogatásokból. Az EHF rendkívül nyitott az újfajta támogatási forma rendszerével kapcsolatban, és a hasznosítás majdani tapasztalataira is kíváncsi.

Az egyeztetés másik fő témája a 2014-es magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság volt. "A kontinenstorna első számú rendezője Magyarország, a magyar és a horvát szövetség pedig a közeljövőben dönt a szervezőbizottság struktúrájáról és személyi összetételéről "- számolt be a tárgyalásokról Bienerth Gusztáv. – "Az első szakértői szintű megbeszélésekre áprilisban kerül sor Bécsben, és hamarosan a pontos Eb-helyszínekről is döntést kell hoznunk."

A felek tárgyaltak a júniusi EHF-tisztújításról is. A kontinentális szövetség a távozó Tor Lian elnök utódja mellett megválasztja a Végrehajtó Bizottság tagjait is, és új bizottsági struktúra áll föl. – "Az európai szövetségben jelenleg két magyar tisztviselő van, Sinka László a Végrehajtó Bizottság tagja, míg Andorka Sándor a versenybizottság játékvezetésért felelős tisztviselője "- mondta el Bienerth Gusztáv. – "Andorka Sándor az EHF belső szabályzata szerint jelenlegi tisztségében nem újraválasztható. Fontos tudni, hogy nincsenek előre „leosztott” kvóták és helyek az egyes tagszövetségek képviselői számára, ezért a magyar szövetség ismert és elismert szakembereket kíván jelölni március 22-ig, majd júniusig komoly lobbi-tevékenységet kell folytatnunk, hogy minél több pozícióban dolgozzanak magyarok nyártól."

A magyar küldöttség tárgyalt a jogtulajdonos EHF tisztviselőivel a Bajnokok Ligája-mérkőzések televíziós közvetítési jogairól is, mivel jelenleg a magyar kézilabdabarátok töredéke láthatja csak a legrangosabb európai kupasorozat találkozóit a televízióban. A felek egyetértettek abban, hogy a jelenlegi helyzet nem megfelelő a sportágnak, és mielőbb olyan megoldást szeretnének találni, amelyből a nézők, a csapatok, a támogatók és az EHF egyaránt profitál.

"Összességében elmondhatom, hogy érdemi, átfogó beszélgetéseket folytattunk, az európai szövetség rendkívül nyitott volt a felvetéseinkre és a véleményünkre. Fontos volt számunkra, hogy a múlt és a jelen mellett a jövő feladatairól is szót ejtsünk" – zárta az értékelést Bienerth Gusztáv.