Átigazolási hírekOlasz foci

Ennyiért árulja egyik legnagyobb értékét a Juventus

Kép forrása: Giuseppe Maffia/NurPhoto via Getty Images

Sajtóértesülések szerint a Bianconeri nem zárja ki a PL-klubokkal is szóba hozott Kenan Yildiz eladását, sőt, a játékos vételárát is megszabta.

A 19 éves török labdarúgó a szezon elején alapembernek számított az olasz gigásznál. A 2024 nyarán kinevezett Thiago Motta rendre kezdőként számított Yildizre, tavasszal azonban a szélső egyre kevesebb lehetőséget kap edzőjétől.

A fiatal minden sorozatot figyelembe véve 41 mérkőzésen szerepelt a Juvéban idén. Ezeken a találkozókon hat gól és négy gólpassz szerepel a neve mellett.

Mindezek ellenére az Öreg Hölgy nem tekint érinthetetlenként a labdarúgóra, különösen akkor, ha a Motta-csapat nem tudja kvalifikálni magát a Bajnokok Ligája következő kiírására. A Juventus jelenleg ötödik a Serie A-ban, egy ponttal lemaradva a negyedik Bologna mögött.

Miután utolsó két bajnokiján egyaránt vereséget szenvedett az együttes, olyan hangok is felütötték a fejüket, hogy a vezetőedző jövője a válogatottszünet utáni, Genoa elleni bajnokin megpecsételődhet.

Az átigazolási pletykákat tovább fűtötte, hogy néhány hete Jorge Mendes ügynök Torinóba látogatott, és találkozott a Juventus vezetőségével, valamint Yildiz családjával. Ezután merült fel először, hogy az Aston Villa komoly érdeklődés mutat a fiatal támadó iránt.

Cristiano Giuntoli, a Juventus sportigazgatója a sajtóértesülések alapján már meg is szabta vételárát, amit 75-80 millió euró között állapított meg.

Bárhogyan is alakul, a Bianconeri jól járhat. Jelen állás szerint nagyon úgy tűnik, hogy Kenan Yildiz vagy marad a klub kötelékében, vagy szép summát szerez érte az együttes a nyári átigazolási időszakban.

A török szélső jelenleg minden erejével a válogatottra összpontosít. Vincenzo Montella gárdája csütörtök kora este Magyarország ellen lép pályára, az UEFA Nemzetek Ligája osztályozójának első mérkőzésén.

A találkozót 18.00-tól az M4 Sport élőben sugározza. Az összecsapáson vélhetően a mieink mellett Yildiz játékát is megfigyelhetjük, aki gyaníthatóan kezdőként kap majd lehetőséget.