Kép forrása: Sebastian Widmann - UEFA/UEFA via Getty Images

A belga specialista 7-10 napos pihenést javasolt Lamine Yamalnak, így kitették őt a spanyol labdarúgó-válogatottból.

Újabb fordulat a Lamine Yamal-ügyben: a Real Federación Española de Fútbol (RFEF) hivatalos közleményben jelentette be, hogy a Barcelona fiatal sztárját kizárták a válogatott keretből, miután az orvosi stáb tudta nélkül esett át egy invazív kezelésen a szeméremcsonti sérülése miatt.

A 18 éves szélső hétfő délelőtt rádiófrekvenciás kezelést kapott a pubalgia – azaz a szeméremcsont-gyulladás – enyhítésére, ám erről nem tájékoztatta előzetesen a válogatott orvosait.

Az RFEF közleménye szerint:

„A szövetség orvosi szolgálata meglepetését és elégedetlenségét fejezi ki, miután november 10-én, hétfőn 13:47-kor – a válogatott hivatalos összetartásának első napján – értesült arról, hogy Lamine Yamal aznap délelőtt invazív, rádiófrekvenciás eljáráson esett át szeméremcsonti fájdalmai miatt.

A beavatkozásról nem kaptunk előzetes tájékoztatást, a részleteket csak 22:40-kor kaptuk meg az orvosi jelentésből, amely 7–10 napos pihenőt javasol a játékosnak.”

Belga specialista végezte a beavatkozást

Mint arról korábban beszámoltak, Yamal Belgiumba utazott, ahol Ernest Schilders, a pubalgia minimálisan invazív kezelésének egyik legismertebb szakértője vizsgálta meg. A szakember már vasárnap találkozott Ricard Prunával, a Barcelona vezető orvosával, hogy megvitassák Yamal állapotát. A találkozót követően döntöttek a beavatkozás mellett.

A vizsgálat és a kezelés után Schilders pozitív diagnózist adott: Yamal felépülése jól halad, komoly probléma nincs. Ennek ellenére a játékos nem csatlakozhat a spanyol válogatott soron következő világbajnoki selejtezőihez Grúzia és Törökország ellen.

A Barcelonánál mindeközben úgy vélik, a döntés helyes volt, hiszen a kezelés megelőzheti a sérülés kiújulását, és Yamal már a következő klubmérkőzésekre ismét játékra alkalmas lehet.

Egy belga specialista jó híreket közölt Yamallal az állapotát illetően