Magabiztosan győzött idegenben a Porto csapat az Európa Liga L csoportjának harmadik fordulójában. Ezzel a portugálok megőrizték makulátlan mérlegüket.

Remekül kezdte a Besiktas elleni összecsapást a Porto, ugyanis a vendégek már a 26. percben vezetéshez jutottak Falcao fejese révén (0-1). Bő negyedórával később elkezdhettek reménykedni a török szurkolók, mert csapatuk emberelőnybe került. A játékvezető Maiconnak mutatta föl a pirosat.

A fordulás utáni első negyedóra végén már 2-0-ra vezettek a portugálok.Hulk volt eredményes. A 78. percben pedig végképp eldőlt a három pont sorsa, az emberhátrányban futballozó Porto újabb gólt lőtt (0-3). Bár a bíró még Gomeznek is kiosztotta a második sárgáját, így a portugálok kilenc emberrel fejezték be a találkozót, a Besiktas csak a ráadás perceiben tudott szépíteni (1-3).

A csoport másik mérkőzésén a Rapid Wien Szófiában szerezte meg első pontjait. Az osztrákok szűk öt perc alatt eldöntötték a meccset. A 28. percben Hesselink vette be a CSZKA kapuját, majd a 32.-ben Hofmann volt eredményes.

Besiktas – Porto 1-3 (0-2)
Gólszerzők: Bobo 90+1. perc ill. Falcao 26. perc, Hulk 59. és 78. perc
Kiállítva: Maicon 43. perc, Gomez 88. perc

CSZKA Szófia – Rapid Wien 0-2 (0-2)

Gólszerzők: Hesselink 28. perc, Hofmann 32. perc