Tenisz

Elsöprő francia győzelem Szerbiában

Az első szettet gond nélkül hozták a szerbek, a másodikban már tie-break döntött arról, hogy kié lesz a játszma. A franciák végül három ponttal veszítették el a rövidített játékot. Míg a mérkőzés elején a ki nem kényszerített francia hibák domináltak, addig a harmadik játszmában végre összekapta magát a Clement-Llodra duó. Négy megnyert játék után a szerbek ismét kezdtek feljönni, és nagy csata kezdődött részükről a mérkőzés megnyeréséért, a franciák részéről a mérkőzésben maradásért. A szerbek nem tudtak élni a lehetőséggel, hogy három szett alatt befejezzék a meccset, így a franciák is feliratkoztak az eredményjelzőre.

A negyedik szettre kellőképpen belejöttek a játékba a csapatok, végig fej-fej mellett haladtak. A statisztikák szerint a Troicki-Zimonjics kettős teniszezett kevesebb hibával, de ez a pontokon nem látszott meg, sőt Clement és Llodra végül hozta a szettet. A döntő szettben továbbra is a franciák voltak eredményesebbek, már a játszma elején break-előnybe kerültek a szerbekkel szemben. A legfontosabb pillanatban tudták megőrizni előnyüket, mikor majdnem egyenlítettek a hazaiak. A maratoni, négy éf fél órás küzdelem győztesei 3:6 6:7 6:4 7:5 6:4 arányban végül a franciák lettek, akik így egy ponttal vezetnek a szerbek előtt a Davis Kupa belgrádi döntőjében.