Tenisz

Első körben esett ki a volt világelső

Ana Ivanovics az első szettben nagyon jól játszott, rengeteg nyerőt és fogadhatatlan szervát produkált, így gond nélkül hozta a szettet, 6:3-ra verve orosz ellenfelét. A második játszmában már Makarova játéka dominált, és a szerb végül 6:4 arányban el is veszítette a szettet.

A döntő játszmában Ivanovics megint megtalálta a játékát, azonban Makarova jelentős előnyre tett szert. Ivanovics három mérkőzéslabdát hárított és végül kiegyenlített. Makarovának volt még egy pár lehetősége, hogy befejezze a meccset, azonban Ivanovics nem hagyta magát, és 7:6-nál megint egyenlített. Úgy tűnt, hogy egyszerűen nem bírnak egymással, de Makarova mindig egy lépéssel előrébb járt. Az orosz végül megunta a játékot, és nyerővel fejezte be a mérkőzést.

Szintén kiesett Dinara Szafina egykori világelső, akit a nagy visszatérő belga Kim Clijsters ejtett ki mindössze 44 perces mérkőzésen.