Egyéb sportok

Első fokon 10 hónap eltiltást kaptak a kokainozó kajakosok

""
 
Fábry György, a felügyelőbizottság elnöke a hétfői sajtótájékoztatón azt mondta, hogy megállapításuk szerint a két sportoló "szándékos fegyelmi vétséget" követett el. Az ítélet nem jogerős, a fellebbezésre 15 napjuk van az érintetteknek.
 
Az MKKSZ múlt hétfőn jelentette be, hogy fegyelmi eljárást indít a két kajakossal szemben, miután a Magyar Antidopping Csoport hivatalosan tájékoztatta a szövetséget arról, hogy a sportolók szervezetében kokain nyomaira bukkantak.
 
A határozat azt mondja ki, hogy a két kajakost a "szövetség versenyein való részvételtől" tiltották el, azaz saját költségükön tréningezhetnek és edzőtáborozhatnak.
 
A hétfői tájékoztatón jelen volt Schmidt Gábor, az MKKSZ főtitkára, Storcz Botond, a válogatott vezetőedzője, Csabai Edvin, az MKKSZ szakmai igazgatója és Baráth Etele, a szövetség elnöke is. Utóbbi röviden úgy nyilatkozott, hogy keddre rendkívüli elnökségi ülést hívtak össze, amelyen téma lesz, hogy "a két, egyszer megtévedt versenyző hogyan tudja folytatni a felkészülését."
 
Az egy héttel ezelőtti MKKSZ-közlemény szerint az MKKSZ április 21-én telefonon kapott értesítést a Magyar Antidopping Csoport ügyvezető igazgatójától arról, hogy két felnőtt válogatott versenyző drogtesztje kokainnal pozitív lett. Tiszeker Ágnes tájékoztatta az MKKSZ-t, hogy egy versenyidőszakon kívüli teszt készült, melynek pozitív eredménye a felkészülési időszakban nem minősül doppingolásnak. A szövetség szakmai vezetése a szóbeli információ birtokában haladéktalanul úgy döntött, hogy az érintett versenyzők válogatott kerettagságát megszünteti, s ezt április 23-án személyesen közölte a versenyzőkkel, edzőikkel és az érintett egyesület, a Honvéd képviselőjével is. A szövetség szakmai igazgatója a kerettagsággal együtt járó juttatásokat is megvonta az érintett sportolóktól, valamint nem jelölte őket a júniusi bakui Európa Játékokra.
 
Múlt kedden a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége is úgy döntött: azonnali hatállyal felfüggeszti a kajakosok mindennemű anyagi támogatását.
 
A 25 éves, ötszörös világbajnok Csipes Tamara 2011-ben az év sportolónője volt, a 22 esztendős Dombvári Bence pedig nyert már ezüst- és bronzérmet is vb-n.