Először játszotta végig a teljes mérkőzést Nagy Ádám

""

Az olasz labdarúgó bajnokság 8. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén Nagy Ádám csapata, a Bologna a Lazio otthonába látogatott és már nagyon korán, a 11. percben vezetést szerzett. A svéd középhátvéd Filip Helander fejelte be a M’baye által megcsúsztatott vendégszabadrúgást.

A nyolc perc hosszabbítással véget érő mérkőzés 90+6. percében Sadiq Umar szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, így a Lazio tizenegyeshez jutott. A labda mögé a 2013/14-es szezon gólkirálya, Ciro Immobile állt és nem hibázott, így a fővárosiak az utolsó pillanatban mentettek pontot.

Az elmúlt egy évben a magyar válogatott oszlopos emberévé váló Nagy Ádám először játszott végig a Bologna színeiben mérkőzést, az eddig minden fordulóban pályára lépő 21 esztendős középpályás egyszer csereként állt be, az összes többi mérkőzésen pedig ideje korán lehozta őt a pályáról Roberto Donadoni.

Az Internazionale ugyan vezetést szerzett a második félidő tízedik percében, mégis vereséget szenvedett hazai pályán a Cagliaritól. A milánóiak támadója, Mauro Icardi a 26. percben büntetőt hibázott, az argentin labdarúgó legutóbbi négy tizenegyeséből hármat kihagyott!

A forduló szombati mérkőzésén a címvédő Juventus 2-1-re tudta csak felülmúlni az Udinesét, míg a Napoli otthon szenvedett vereséget az Edin Dzeko vezette AS Romától.

Labdarúgás, Serie A, 8. forduló
Fiorentina-Atalanta 0-0
Genoa-Empoli 0-0
Internazionale-Cagliari 1-2 gólszerzők: Joao Mario (55.), ill. Melchiorri (75.), Handanovics (85., öngól)
Lazio-Bologna 1-1 gólsz.: Helander (10.)
Sassuolo-Crotone 2-1 gólsz.: Sensi (83.), Iemello (86.), ill. Falcinelli (2.)

később:
Chievo-AC Milan 20.45

szombaton játszották:
Juventus-Udinese 2-1 (1-1) gólsz.: Dybala (43., 51. a másodikat büntetőből), ill. Jankto (30.)
Pescara-Sampdoria 1-1 (1-1) gólsz.: Campagnaro (23.), ill. Campagnaro (12., öngól)
Napoli-AS Roma 1-3 (0-1) gólsz.: Koulibaly (58.), ill. Dzeko (43., 54.), Mo. Szalah (85.)