Magyar Kupa és Ligakupa

ÉLŐ: Videoton – MTK 0-2, Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó

0-15. perc: A mérkőzés első helyzete már a 3. percben adódott a Videoton előtt, Nikolics lövését azonban Hegedűs hárította. Alaposan belekezdett a Videoton, Nikolics lövése után két perccel Sándor lőtt a kapura, Hegedűs azonban ismét a helyén volt. A következő 10 percben is végig a Vidi akarata szerint folyt a találkozó, az MTK fiataljai úgy néz ki az öltözőben maradtak.

15-30. perc: Már-már kezdett visszaesni a mérkőzés színvonala, amikor Kanta egy csodálat gólt lőtt szabadrúgásból. Míg a Videotonnak helyzetek sora sem volt elég, addig az MTK az első helyzetét gólra váltotta, és ezzel már csak 1 gólra van a továbbjutástól. Kanta 5. gólját szerezte a Magyar Kupa idei kiírásában. 0-1
A gól után minden visszatért a normális kerékvágásba, és továbbra is a Videoton a kezdeményezőbb.
Mindez hiába azonban, ha az MTK két helyzetből két gólt szerez. Már pedig most ez történt, Tischler ugyanis gólt szerzett, amivel már 0-2. Ha a mérkőzés így ér véget, az MTK jut a döntőbe.

30-45. perc: Az első félóra után sokkal kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, amikor a 38. percben Nikolics lőtt hatalmas kapufát, egy ordító ziccerben. Egy perccel később újabb kellemetlenség a Vidi számára: Brachi sérült meg, helyére Torghelle állt be – természetesen nem jobbhátvédként -. A félidő utolsó momentumaként Nikolics meglövi második lesgólját is.
Az első félidei játéka nem volt rossz a Videotonnak, ám a fehérváriak rendkívül szerencsétlenek, míg a fővárosiak remekül használták ki helyzeteiket.

45-60. perc: Cserélt mindkét csapat: a hazaiaknál Gyurcsót Oliveira, a vendégeknél Frankot Nikházi váltotta. Gólt kell lőnie a Videotonnak, és tesz is ezért a fehérvári alakulat, de sem Torghellének, sem pedig Nikolicsnak nem jön össze a gól.

60-75. perc: Nagyon érik a fehérváriak gólja – de mégis kérdéses, hogy megszületik-e –. Ezúttal egy szabadrúgás után Vinícius fejelt lesgólt, immáron a harmadikat csapatának. A 73. percben aztán megfogyatkozik az MTK, Tischler gyűjti be második sárgáját, amiért jár neki a piros, mehet zuhanyozni.

75-90. perc: Csúnya jelenetek a 80. perc környékén. Nikházi rúgta fel Walter Leet, aki azonnal törlesztett, és meglökte az MTK játékosát. Mindketten értetlenkedve fogadták a villanó piros lapot, és a kiállítás sorsát – Nikházi kiállítása vitatható, de megadható –. Tíz ember küzd kilenc ellen az utolsó tíz percben. Az előbbi kakaskodás után Torghelle is kap egy sárgát. A rendes játékidő utolsó percében "a nemzet Sándora" fejelt, Hegedűs azonban hatalmasat védett, a kipattanót pedig Nikolics vágta fölé.

Óriási bravúr! Az MTK a második félidőben hősiesen tartva előnyét 2-0-ra megverte a Videotont, és másodosztályú csapatként 4-3-as összesítéssel jutott a döntőbe!

A TALÁLKOZÓ A 4-ES CSATORNÁRA KATTINTVA ÉRHETŐ EL!!!