Tenisz

ÉLŐ: US Open – Ferrer-Djokovics, férfi elődöntő

""

A szombati programban eredetileg a két férfi elődöntő mellett a női finálé is szerepelt volna, ám a zord időjárás miatt az egész program csúszott, Serena Williams és Viktorija Azarenka mérkőzése pedig nem is fért bele a menetrendbe, így a két klasszis majd csak vasárnap csap össze.

Elkezdték viszont a Ferrer-Djokovic elődöntőt, amelyen mindenképpen a volt világelső szerb teniszező számított esélyesebbnek. Ennek ellenére az első szettben 5-2-re a spanyol vezetett, amikor félbeszakadt a találkozó.

US OPEN
NŐI EGYES, ELŐDÖNTŐK:
David Ferrer (spanyol, 4.) – Novak Djokovics (szerb, 2.) 6:2, 1:6, 4:6, 2:6
Percről-percre tudósítás:

17:22 – Folytatódik a mérkőzés, Ferrer adogadhat az első játszmáért.

17:23 – Ez gyors volt, Ferrer be is húzta az első szettet 6:2-vel.

17:32 – Djokovics azonnal brékelte Ferrert a második szett elején, és mivel előtte hozta a maga adogatását is, így máris 2:0-ra vezet.

17:42 – A szerb most nem ismer könyörületet: újabb brékkel már 4:0.

17:47 – Három bréklabdát hárít Djokovics, így már 5:0

18:01 – Ferrer hozott egy adogatást, de ellenfele nagy küzdelemben kiszerválta a második játszmát, így 1:1 a szettek állása.

18:11 – Djokovics-brékkel indul a harmadik játszma is. A szerb egyelőre leüti a pályáról a spanyolt…

18:26 – Na, csak kellett reklamáln! Ferrer visszaveszi az elvesztett adogatását, így 2:2!

18:30 – Már Ferrernél az előny. 3:2 a spanyolnak! Még akár meccs is lehet ebből! 🙂

18:43 – A szerb előbb egyenlített, majd a szett során másodszor is elvette a spanyol adogatását, így hamarosan a játszmáért adogahat.

18:48 – Semmire hozza a szerváját Djokovics, ezzel 2-1-es szettelőnyben van.

19:00 – Megint egy brékkel indult a játszma, 2:0 Djokovicsnak.

19:08 – És még egy brék, így már 4:1. Úgy tűnik, ez eldőlt.

19:15 – Mindketten hozták a szervájukat, Djokovics a meccsért adogathat.

19:20 – És itt a vége, a címvédő zsinórban harmadik US Open döntőjére készülhet! Az ellenfele Andy Murray lesz!