Tenisz

ÉLŐ: US Open, férfi döntő – Murray-Djokovics

"A

Az időjárás vaskosan keresztülhúzta a US Open szervezőinek számításait és a Murray-Djokovics csúcsdöntőt csak többszöri halasztás után, hétfő estére tudták kiírni.

A friss olimpiai bajnok és a korábbi világelső mérkőzése óriási csatát ígér és a remények szerint kiemelkedő színvonalú küzdelmet hoz majd. A mérkőzés alakulásáról élő eredménykövetés formájában számolunk be.

US OPEN
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ:
Andy Murray (brit, 3. kiemelt) – Novak Djokovics (szerb, 2. kiemelt) 7:6 (10), 7:5, 1:2
Percről-percre tudósítás:

22:00: Elkezdődött a mérkőzés.

1. játszma

22:14 – Murray nyerte az első game-et.

22:19 – Djokovics gyorsan egyenlített is.

22:27 – Már Djokovics vezet, gyorsan hozta a harmadik game-et.

22:36 – Murray előbb egyenlített, majd megnyerte az ötödik game-et is, így 3:2-re vezet most.

22:42 – Murray 4:2-re elhúzott.

22:47 – Djokovics egyet faragott a hátrányán, 4:3 most.

22:58 – A szerb visszabrékelt, majd hozta a sajűt adogatását is, így Murray 4:5-nél a szettben maradásért adogat.

23:03 – Sikerült a skótnak, 15-re behúzta a játékot a viharos szélben, így 5:5.

23:06 – Love-game Djokovicstól, 6:5 neki, Murray megint jöhet a szettbenmaradásért.

23:12 – A skót ismét megoldja, jöhet a tie-break! 2-2 break volt az első játszmában.

23:20 – A rövidítés első térfélcseréjénél egy parádés, 30 ütéses labdamenet után 4-2-es Djokovics vezetéssel fordulnak.

23:27 – A második térfélcserénél 6-6. Nagyon kiélezett a helyzet!!

23:28 – Djokovics elront egy könnyű fonákot, majd Murray elront egy még könnyebbet!! 7-7

23:31 – Még egy rontás a szerbtől, majd egy rettenetesen brusztolós labdamenettel megint egyenlített. 8-8

23:34 – Újabb elpackázott Murray-szettlabda. Már a negyedik… Újabb térfélcsere

23:36 – Az ötödik szettlabda sincs meg, de jöhet egy hatodik is. 11-10

23:38 – És ez már megvan, 12-10-re nyeri a tie-breaket a skót! Majdnem 90 perces volt az első szett!! Elképesztő meccs!

2. játszma

23:45 – Murray hozza az adogatást, így övé a vezetés a második szettben.

23:49 – Djokovics viszont elveszíti a magáét, így máris 2:0

23:53 – Murray melléteszi az adogatását is, így 3:0. Djokovicsnak sürgősen ki kell találnia valamit, ha nem akar kétszettes hátrányból szenvedni.

23:58 – A szerb megint elvesztette az adogatását. 4:0.

0:02 – Djokovics a semmiből üt három nyerőt, és egy adogatást visszavesz. 4:1

0:10 – Maratoni játék után 4:2-re zárkózik a szerb.

0:12 – Semmire hozza Murray az adogatását, 5:2

0:16 – Djokovics 15-re hozza az adogatását, Murray-nek szerválnia kell a 2-0-s szettelőnyért. 5:3

0:20 – És a szerb dupla brékhátrányból visszajön, és szerváhat a játszmában maradásért!! 5:4

0:25 – Murray padlón, Djokovics egyenlített! 5:5

0:29 – A skót összekaparta magát, a szerb is segített neki pár hibával, így 6:5

0:35 – Két szettlabdája volt fogadóként Murray-nek, a másodiknál Djokovics széleset ütött, ezzel bukta a szettet. 7:5

3. játszma

0:45 – Murray-é a nyitó game. 1:0

0:51 – Djokovics egyenlít, 1:1

0:56 – A szerb brékeli is a skótot, ezzel 2:1-re vezet a harmadik szettben.

1:00 – A leláton ott van Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere. Szurkol a honfitásának.

1:03 – Djoko behúzza a szerváját, 3:1

1:04 – Egy sima Murra szervagame, 3:2

MI PEDIG – MEGKÖSZÖNVE AZ EDDIGI KITARTÁST – ELKÖSZÖNÜNK MÁRA ÍGY ÉJJEL 1-KOR, AKIT ÉRDEKEL A MÉRKŐZÉS TOVÁBBI ALAKLÁSA, AZ VÁLTSON AZ EUROSPORTRA!

HOLNAP REGGEL ÉS DÉLELŐTT TERMÉSZETESEN KIEMELTEN FOGLALKOZUNK A FINÁLÉVAL ÉS ANNAK VISSZHANGJAIVAL.

VISZONTLÁTÁSRA, JÓ ÉJSZAKÁT MINDENKINEK!!