Tenisz

ÉLŐ: US Open, 9. nap

A hétfői napon a legnagyobb esélyesek, így Roger Federer, Andy Murray és Serena Williams magabiztosan jutottak tovább, ám némi meglepetésre búcsúzott a versenytől a női második kiemelt, Agnieszka Radwanska, valamint a 6. kiemelt Angelique Kerber is.

Ma este a világ legnagyobb teniszpályáján, az Arthur Ashe Stadionban kezdésnek egy óriási mérkőzésre van kilátás, hiszen a női mezőny címvédője, Samantha Stosur a világelső Viktorija Azarenkával játszik. Őket követi majd Marija Sarapova a mindenkire veszélyes Marion Bartoli ellen,majd érkezik a férfi címvédő Novak Djokovics és Stanislas Wawrinka, hogy végül az esti programban Juan Martin Del Potro a hazaiak visszavonuló kedvencével, Andy Roddickkal mérje össze tudását.

A mai másik két egyes mérkőzésre a Louis Armstrong Stadionban kerül sor: Richard Gasquet David Ferrerrel játszik, míg Janko Tipszarevics Philipp Kohlschreiber ellen lép pályára.

""

US OPEN
NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ:
Viktorija Azarenka (fehérorosz, 1.) – Samantha Stosur (ausztrál, 7.) 2-1 (6:1, 4:6, 7:5)
Marija Sarapova (orosz, 3.) – Marion Bartoli (francia, 11.)
A mérkőzések tudósítása:

17:00 – Pályán a játékosok az Azarenka-Stosur mérkőzésen.

17:24 – Azarenka máris dupla brékelőnnyel vezet 3:0-ra

17:27 – És eleredt az eső…

18:40 – Folytatódhatnak a már elkezdett meccsek, Azarenka 4:1-re vezet Stosur ellen

19:00 – Azarenka máris behúzta az első szettet. Ez eddig nagyon sima…

19:20 – A második szett már némileg szorosabb, jelenleg 2-2 az állás.

19:30 – Stosur most szorongatja a fehéroroszt, 4-3-ra vezet az ausztrál.

20:00 – Az asztrál be is húzta a második szettet 6-4-re.

20:18 – A harmadik játékrész ismét Azarenkáé, már 4-2-re vezet.

20:36 – Kemény küzdelmet hoz ez a szett, 5-5 az állás.

20:33 – Hatalmas csata, 6-6.

20:55 – Azarenka végül megnyerte a találkozót, ezzel továbbjutott.

22:30 – Elkezdte a másik páros is a negyeddöntő összecsapását.

22:45 – Bartoli vezet Sarapova ellen 2-0-ra.

23:10 – Már 4-0-ra elhúzott a francia.

——————————————————————————————————————————————————————

""

US OPEN
FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ:
Richard Gasquet (francia, 13.) – David Ferrer (spanyol, 4.) 5-7, 6-7,
Stanislas Wawrinka (svájc, 18.) – Novak Djokovics (szerb, 2.)
Janko Tipszarevics (szerb, 8.) – Philipp Kohlschreiber (német, 19.)
Juan Martin Del Potro (argentin, 7.) – Andy Roddick (amerikai, 20.)

18:00 – Hat órakor kezdődik a Gasquet – Ferrer mérkőzés, ha az eső is úgy akarja.

18:50 – Az eső most akarta úgy, úgyhogy most kezdődött a francia és a spanyol találkozója.

19:20 – Ferrer már 4-3-ra vezet.

19:31 – Nem bír egymással a két játékos, 5-5.

19:40 – Ferrer végül 7-5-re nyerte a szettet.

20:00 – Jelenleg 2-2-re áll a francia és a spanyol.

20:18 – Gasquet most visszavág, a második szettben 5-2 az előnye.

20:37 – Ferrer jól megnyomta és feljött 5-5-re.

20:45 – Rendkívül szoros lett a szett vége, 6-6.

21:00 – Ferrer végül megfordította a szett állását, és ezzel meg is nyerte. Jön a harmadik játékrész.

21:17 – Rendesen megizzad a győzelemért a páros, 2-2 az állás.

21:45 – Kényszerszünet az eső miatt.

22:50 – Folytatódott a találkozó.

23:11 – Ismét félbe kellett szakítani a szettet, de már 4-3-ra vezet Ferrer.

23:12  – A további eseményről, eredményről holnap számolunk be! Addig is jó szurkolást és jó éjszakát minden kedves Olvasónknak!