Labdarúgó NB I

ÉLŐ: Újpest FC – Budapest Honvéd FC, OTP Bank Liga, 24. forduló

1-15. perc: Mint derült égből a villámcsapás – vagy inkább hullócsillag – , úgy született meg a mérkőzés első gólja. A kispestiek hálóőre, Kemenes Szabolcs röviden tisztázott, a labda az újpesti Vasziljevicshez gurult, aki 30 méterről lőtt kapura, lövése pedig hullócsillagként Botis illetve Kemenes fölött a kapuba csapódott. A Honvéd kapusa nem ezzel a teljesítménnyel fogja beverekedni magát a stabil kezdőbe…

15-30. perc: A mérkőzés  színvonala nem túl magas, de ebben a 15 percben is történt esemény. Vécsei lépett ki remekül, Balajcza pedig elsodorta a fiatal kispestit. A bíró tizenegyest adott, illetve a hazaiak kapusa is lapot kapott – azonban ez szerencséjére csak sárga színű –. A büntetőt azonban Ivancsics jócskán fölé lőtte a Kispest szurkolók szeme láttára. A vendég drukkerek minden bizonnyal örülnek az ajándék labdának – már amennyiben az nem szállt ki a stadionból –, de minden bizonnyal nem ilyen módon szerették volna azt megszerezni.

30-45. perc: Mindkét oldalon voltak helyzetek, de komoly ziccer egyik csapat előtt sem adódott. Az Újpestet remekül feltüzelte a rangadó, nem ismernek elveszett labdát, míg a Honvédnál hiába van többet a labda, a mérkőzés elején bekapott gól miatt, eddig nem jár pont a kispestieknek. A stabilitásáról híres Botis a gólt eredményező hibája óta eltelt 40 percben sem találja önmagát, rengeteget hibázik a vendégek védője, az ifjú Vécsei viszont kimondottan jól játszik. A liláknál a küzdés mellett a tizenkettedik embert, azaz a minden hányattatás ellenére is kitartó szurkolókat lehet pozitívumként említeni.

45-60. perc: Visszaesett a játék színvonala, a Honvéd drukkerek fele haza is ment. Langyos mezőnyjáték a pályán, de – értelemszerűen – a kispestiek játszanak támadóbban.

60-75. perc: A második játékrész alapján egyik csapat sem távozhatna pontokkal. Egy Porcari lövésen és egy Mihajlovcs könyöklésen kívül semmi sem történt.

75-90. perc: Bohózatba illő jelenetek után 2-0 az Újpestnek. Borzalmas második félidő után két óriási védelmi, és egy Ivancsics hibának köszönhetően pont nélkül távozik Újpestről a Honvéd.

A TALÁLKOZÓ AZ EGYES CSATORNÁRA KATTINTVA ÉRHETŐ EL!!!