ÉLŐ: rájátszás a Premier League-ért, Cardiff-West Ham United 0-2

1-10. perc: A Cardiff kegyetlen iramot diktált az első öt percben, valósággal nekiestek a West Hamnek. A bajnokságot a West Ham a harmadik, a Cardiff a hatodik helyen zárta, ettől függetlenül az előzetes várakozásokkal ellentétben a Cardiff kétszer is veszélyeztette a vendégek kapuját. A kezdeti lelkesedés után azonban derült égből csapott le a villám Collison formájában, aki megszerezte a vezetést a Wes Hamnek.

10-20. perc: Kiegyensúlyozott a mérkőzés, igazi harcos, őszinte játék folyik a pályán. A játékvezető azonban eddig remekül kordában tartja a csapatokat.

20-30. perc: Ennyi idő kellett, hogy a West Ham átvegye a kezdeményezést. Mostanra elmondható, hogy a "Kalapácsosok" irányítanak, a Cardiff rég járt a vendégek kapuja előtt. A kezdeti lelkesedés után a mérkőzés színvonala is süllyedt.

30-45. perc: Egy szöglet után röviden szabadított fel a Cardiff védelme, amit Collison ki is használt miután rálőtte a kipattanót, és lövése egy védőn megpattanva a hálóba szállt. 2-0-ra vezet már a West Ham, a Cardiff komoly bajban. A félidő végéra ugyanis teljesen beszorultak a hazaiak, és csak kapusuknak köszönhetik, hogy már nem három gól a hátrányuk.

45-55. perc: Nem erőlteti meg magát a kétgólos előny tudatában a West Ham, melyre majdnem ráfaragott, ám végül nem tudott szépíteni a Cardiff.

55-70. perc: Támadóbban játszik ismét a Cardiff, ám a West Hamen látszik, hogy átengedte a terepet, és a kontrákra épít, elvégre a kétgólos előny bőven elégséges lehet a hátralévő 20 percben.

70-80. perc: Egy cardiffi lesgól indította az eseményeket sorozatát, a bíró azonban jó döntést hozott. A túloldalon a "Kalapácsosok" is kihagytak egy helyzetet, jelezvén, hogy továbbra is benne van a harmadik West Ham gól is a levegőben.

80-90. perc: Az utolsó tíz percben ismét veszélyesebben játszott a Cardiff, a szépítő gólra azonban hiába vártak a hazai drukkerek. A maival együtt már az utóbbi 19 találkozóból csak egyet vesztett el a West Ham, így meglepő lenne, ha a Cardiff megfordítaná hétfőn a párharc végkimenetelét.