Kézilabda

ÉLŐ: Pick Szeged – MKB Veszprém, bajnoki döntő, 2. mérkőzés

Cikkünk folyamatosan frissül!

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc első mérkőzésén a címvédő MKB Veszprém kegyetlenül, 33-23-ra darálta be a Szegedet, így már csak egy idegenbeli győzelem választja el újabb bajnoki címétől.

A húszszoros (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012) bajnok Veszprém ebben az idényben egyszer kapott ki, október 28-án éppen Szegeden, méghozzá rég látott különbséggel, 31-24-re. A Pick ugyanakkor később Tatabányán pontot hagyott, majd kikapott Veszprémben, február 27-én 30-22-re, ezért élvezheti most a Veszprém a hazai pálya előnyét.

A két csapat 2001 óta foglalja le az NB I első két helyét, és 2006-ban bevezetett rendszerben mindig ők mérkőztek a fináléban. Hat éven át három győzelemig tartott a párharc, tavaly és idén már elég két siker az aranyéremhez. A döntők során hatszor nyert a Veszprém, egyszer a Szeged, míg az eddigi 27 finálés meccsből 19-szer győzött a Veszprém és 8-szor a riválisa.

KÉZILABDA
Férfi kézilabda, NB I, bajnoki döntő, 2. mérkőzés:

Pick Szeged – MKB Veszprém 24-26

1-5. perc: A Veszprém kezdte a mérkőzést. Viszonylag zárt védekezéssel kezdenek a szegediek. Az első veszprémi próbálkozás kimaradt. Az első gólt a Szeged szerezte meg Blazevic jóvoltából. Néhány pillanattal később Ugalde egalizál. 1-1 Az első hetest a Iváncsik értékesítette a Veszprémnek, vezet a Veszprém. 1-2

6-10. perc: Négy perce gólképtelen a Pick Szeged, Fazekas hárított nagyot. A túloldalon Mikler rögtön hasonló védéssel válaszolt, az eredmény változatlan. Egyelőre egyébként a Veszprém védekezik jobban, Fazekas is jó formában. Ezúttal a Szeged kapott hétméterest, amit Larholm értékesített. 2-2 Blazevic besárgult, majd Sulicot állítják ki. Emberelőnyben a Szeged. Hátrányból szerez gólt a Veszprém Gulyás jóvoltából, plusz Ancsin besárgult. 2-3 A fordulás után ismét elveszti a labdát a Szeged. Nagy László beverte ziccerét. 2-4 Két gólt szerzett a Veszprém emberhátrányból. Időt kér a Szeged.

11-15. perc: Fazekas védi Balogh lövését. Mindkét kapus jól véd eddig. Sulic harcolt ki hetest, amit Iváncsik vált gólra. 2-5 Hárommal megy a Veszprém. Szeged adja el kétszer is a labdát, majd Gulyás ront ziccert. A Szeged megtörte a gólcsendet Schultz góljával. 3-5 Most a Veszprém ront, míg Schultz szárnyal, második gólját szerzi. 4-5

16-20. perc: Egyenlít a Szeged Blazevic második góljával. 5-5 Mikler újra nagyot véd, a kipattanó a Szegedé. Blazevic is elkapta a fonalat 2-5-ről fordít a Szeged, 6-5 a hazaiaknak! Dzsamali hűti le a kedélyeket, egyenlít a Veszprém. 6-6 Blazevic negyedik gólját szerzi, viszi a hátán a Szegedet. 7-6 Hetest kapott a Veszprém, Iváncsik Tamás keze most sem remegett meg, 3/3.
7-7 az állás. Laluska Balázs is sárgát kap. Blazevic szenzációs gólt teker 8-7 a Szegednek.

21-25. perc: A Szeged hibája után kontrázik a Veszprém, melyet Gulyás góllal zár. 8-8 Ezúttal a Szeged kap hetest és másodjára is kiállítják Sulicot, óriási lehetőség a hazaiak előtt. Larholm közben kihagyja a hetest. Büntető a túloldalon is, amit Iváncsik vág be Tatai mellett. 8-9 – újra vezet a Veszprém. Nem tudja kihasználni az emberelőnyt a Szeged. Oneto góljával megint kettővel megy a vendég együttes. 8-10 Fazekas fontos bravúrokat mutat be, Larholm és Schultz dobását is védi.Túloldalt Császár dob kapu mellé. Schultz ezúttal nem hibázott 9-10

26-30. perc: Dzsamali dob távolról. 9-11 Iváncsik Tamás is megszerzi ötödik gólját, hárommal megy a Veszprém. 9-12 A Szeged nem tud kijönni, eladják a labdát, kapnak egy gólt. 9-13 Gyorsan hetesből javított a Szeged. 10-13 A veszprémi támadást Oneto gólja zárja. 10-14 egy perccel a vége előtt. Pribanic vágta be 11-14. Carlos Ortega időt kér, áll az óra 23 másodperccel a vége előtt. Az időkérés után a Veszprém szerez gólt 11-15. Vége az első játékrésznek.

Félidő

31-35. perc: Blazevic kapufájával kezd a Szeged. Túloldalt pedig hetest kap a Veszprém. Iváncsik ezúttal rontott, az eredmény változatlan. Szegedi támadás és gól után Schuch Timuzsin kap két percet. 12-15 Szegednél is kiállítás, egyenlő létszámban folytatódik a meccs. Perzic első góljával 12-16-ra módosítja az eredményt. Hetes után szépít a Szeged, majd Ugalde fordulásával újra négy gólra húz el a Veszprém. 13-17

36-40. perc: Blazevic megint belelendült. 14-17 Gyors gólváltások a meccs ezen szakaszában, Császár is beköszönt a Szeged kapujába és őrzik a négy gólos előnyt. 14-18 Vadkerti ejtését Fazekas védi, öttel mehettek volna a vendégek, de Ugalde kihagyta. A hazaiaktól Blazevic ezúttal ront, de hetest és emberelőnyt harcol ki a Szeged. Budai magabiztosan vágta be a büntetőt, 15-18-ra módosul az eredmény.

41-45. perc: Budai Dániel negyedik gólját szerzi és 16-18-ra hozza a Szegedet. A vendég támadás hetessel ér véget. Császár állt oda, kihagyta. Felszívta magát a Szeged, már csak egy gól a különbség. 17-18 Nagy László kapufája után kontrázik a Szeged, Pribalic egyenlít. 18-18 Kilenc perce nincs veszprémi gól. Császár két kihagyott helyzete után betalállt. 18-19

46-50. perc: Elkapkodta a Szeged és gyorsan két gólos hátrányba került. 18-20 Blazevic és Pribalic szerencsétlenkedéséből újra kontrázott a Veszprém, visszaállt a három gólos különbség. 18-21 Sulic  harcolt ki hetest, amit Iváncsik bevert 18-22 Javítana a Szeged 19-22, de jön Nagy László, aki megszerzi a Veszprém újabb gólját. 19-23 Gyors szegedi gól után 20-23.

51-55. perc: Karnyújtásnyira a veszprémi bajnoki cím. Nagy Laci rontott, jön a Szeged. Pribalic kiharcolt egy büntetőt, amit Budai Dániel elhibáz. Nyolc perccel a vége előtt továbbra is három góllal megy a Veszprém. Próbálkozik a Szeged, de Schultz lövését hárítja Fazekas. A túloldalon Nagy László is hibázik, majd gyors fordításból kapufát dob a Szeged. Nem megy a hazaiaknak. Elvették a Veszprémtől a labdát, a Szeged köszönte szépen és bevágta. 21-23

56-60. perc: Öt perccel a vége előtt gólt szerzett és emberelőnyben a Veszprém. 21-24 Emberhátrányban szépít Ancsin. 22-24 Izgalmas a végjáték. A szegedi Larholm összeszedte magát és gólt szerez, visszajött a meccsbe a Szeged. 23-24 Gyors támadásból Nagy László talál be. 23-25 Időt kér a Szeged. Két perccel a vége előtt hetest kap a Szeged, nem állították meg az órát. Larholm értékesíti a büntetőt. 24-25 Tatai kivédi Iváncsik lövését. Lendületből jön a Szeged, de kimarad a helyzet. A túloldalt Ugalde belövi, eldőlt. 24-26 A végén még leküldik pirossal Sulicot. Felesleges durvulás, elszabadulnak az indulatok. A Szeged kihagy még egy helyzetet. Vége, bajnok az MKB Veszprém!