ÉLŐ: Pick-Szeged – MKB Veszprém 24-23, bajnoki döntő, 2. mérkőzés

Kézilabda NB I, döntő, második mérkőzés:
Pick Szeged – MKB Veszprém KC 24-23 (11-10)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezeti: Bonifert, Oláh.
Pick Szeged: Tatai – Prodanovics 4, Ancsin 1, Buday 4, Zubai, Sulc 1, Vadkerti. Csere: Mikler (kapus), Czina, Lékai 1, Bajorhegyi, Pribanic. Vezetőedző: Skaliczki László.
MKB Veszprém: Alilovic – Gulyás, Sulic 1, Laluska 1, Schuch, Terzic 1, Iváncsik G. Csere: Fazekas (kapus), Vujin 4, Császár 1, Pérez 2. Vezetőedző: Mocsai Lajos.

A Pick Szeged elképesztő győzelmet aratott, így jön a harmadik találkozó május 19-én.

60. perc: vége a találkozónak. 24-23-ra nyert a Szeged a Veszprém ellen.

60. perc: az utolsó öt percben nagyon feszültté vált a mérkőzés. Csak Sulc volt eredményes szegedi oldalról. Egy perc van hátra, 24-23.

55. perc: Vadkerti és Lékai betalált, de Pérez szépíteni tudott. Ezek után Vujin egyenlített, de Sulcnak is volt válasza, 23-22.

45. perc: nem tud elszakadni a Szeged. Jól játszik a Pick, de az MKB nagyon ragad, 20-20.

40. perc: Pérez villan újfent a Veszprémben. A 41 éves játékos fantasztikusan játszik, de a szegedieknél is van szárnyaló "zseni". Rajko Prodanovics remekel, 16-15 az állás.

35. perc: az emberhátrány ellenére a Veszprém tartotta magát a félidő elején. Sőt, Korazija révén még egyenlítettek is. 13-12!

31. perc: elkezdődött a találkozó. A Veszprém emberhátrányban kezdte a második félidőt.

A várható szoros játékot hozta az első félidő. A félidő derekán a Szegednek lett volna esélye a meglépésre, de a kétgólos hátrányban gyorsan kapcsolt a Veszprém. A 11-10-es eredmény reálisnak mondható.

30. perc: vége az első félidőnek. Semmi nem dőlt még el. 11-10-re vezet a Szeged és a második félidőt emberhátrányban kezdi a Veszprém Császár kiállítása véget.

25. perc: továbbra is fej-fej mellett a csapatok. Vezet az egyik csapat, majd egyenlít a másik. Prodanovics, Lékai és Ancsin betalált szegedi oldalról, míg a vendégeknél csak Pérez és Sulic volt eredményes, 10-9.

20. perc: a rövidebb kihagyás után feléledt a Veszprém, és a 20. perc végére már egyenlített is Carlos Pérez. A hazai csapatban továbbra is nagyszerűen játszik Buday Dániel. Czina pedig megkapta a második két perces kiállítását, 7-7 az állás.

15. perc: Buday és Prodanovics újabb gólja már 6-4-es szegedi vezetést jelent. Közben a Veszprém és Szeged is játszott emberhátrányban. Czina, illetve Sulic ült le két percre.

10. perc: továbbra is szoros az összecsapás. Terzic és Vujin talált be ismét a vendégeknél, de Prodanovics és Buday is megszórja a kaput, csak a másik oldalon, 4-4 áll a kijelzőn.

5. perc: a kezdeti "lámpaláz" után végre gólokat is láthatott a teltházas csarnok. Sulc góljával vezetett a Pick, de Vujin és Laluska góljával fordított a Veszprém. A 6. percbe lépbe Prodanovics egyenlített, 2-2.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Nem kellett sokat várni a veszprémiek bemutatására sem: Fazekas, Vilovszki, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Pérez, Vujin, Korazija, Liszkai, Laluska, Urban, Terzic, Alilovic, Sulic.

A rendezők bemutatták a csapatokat. Elsőként a Pick Szegedet: Tóth M., Tatai, Mikler, Buday, Bajorhegyi, Lékai, vadkerti, Nagy N., Beocsanin, Pribanic, Fekete, Zubai, Czina, Prodanovics, Sulc, Ancsin.

A csapatok már melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás.

Tudósításunk 5 percenként frissül.

A találkozó előzményei:

Ha a veszprémiek a múlt hétvégi, 33-22-es siker után ezúttal is nyerni tudnak a kihívó szegediek ellen, Mocsai Lajos bajnoki címmel búcsúzhat a bakonyiaktól. Ehhez természetesen a Szegednek is lesz egy-két szava, főleg miután az egy héttel korábbi (tizenegygólos veszprémi sikerrel véget ért) első meccs lefújása után arról nyilatkoztak a szegediek, hogy hazai pályán biztosan "megfogják" a Veszprémet.

"Bizonyos szempontból talán jól jött a 11 gólos vereség, amely után a fejünkhöz kaptunk – fogalmazott a szegediek kapusa, Tatai Péter. – Biztos vagyok benne, hogy vasárnap kettőzött erővel küzdünk majd, ez az edzéseken is látszik. Meg akarjuk tartani a hazai bajnoki veretlenségünket, és ha a védekezés összeáll, akkor már csak a támadószekción múlik, összejön-e a siker. Ehhez kis szerencse is kell majd, mondjuk az, hogy Ancsin Gabi Veszprémben kapufán csattanó átlövései ezúttal beakadjanak. Közel sem lehetetlen, de nem is lesz könnyű győzni."

""

Persze, a túloldalon is mindenki bizakodik, még annak ellenére is, hogy az ősszel a Pick megtréfálta otthon az MKB Veszprémet, és egy góllal nyerni tudott. Azóta a két csapat nem találkozott Szegeden, de a Magyar Kupa-döntőben látott, szintén egygólos veszprémi győzelemmel végződött meccs után a Szeged a bajnoki fináléban eddig nem tudta megmutatni, valóban felnőtt riválisához. A bajnoki döntő a válogatott vb-selejtezőire és olimpiai felkészülésére tekintettel ezúttal két nyert mérkőzésig tart, így az is elképzelhető, hogy a Veszprém Szegeden lesz bajnok. Ha ez megtörténik, sorozatban ötödször koronázzák meg Iváncsikékat, összesen pedig ez lenne a huszadik bajnoki trófea a vitrinben Veszprémben.

""

"Egész héten azt sulykoltuk a fiúkba, hogy a bajnokságot nem lehet szeptemberben, vagy októberben eldönteni, azt májusban kell megnyerni. Koncentráltan, motiváltan, talán az idény legjobb játékával sikerült nyernünk. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy ez most egy másik találkozó lesz. Óriási csatára számítunk, száz százalékot kell nyújtanunk ahhoz, hogy eldöntsük a párharcot. Ez a célunk, nem akarunk harmadik mérkőzést. Külön motiváció, hogy Szegeden még sosem voltunk bajnokok" – mondta Csoknyai István veszprémi oldalról.