Olimpia 2016

ÉLŐ: Paralimpia 2012 percről-percre – Engelhardt Katalin 8. lett 100m gyorson

PARALIMPIA 2012
Szeptember 8., szombat:

10:30: Tóth Tamás immár kétszeres ezüstérmesként rugaszkodik el a rajtkőről, 100m mellen szerepel.

10:57: Illés Fanni 100m gyorsúszásban indul, nem ez a fő száma, azért reméljük sikerül a döntőbe kerülés.

11:15: Kanyó Zzolt Kerekesszékes gerelyhajító megkezdi paralimpiai szereplését. Igen előkelő helyet foglal el az európai ranglistán, meglátjuk, mir elesz ez elég.

11:30: Londonban már kétszer volt pontszerző Engelhardt Katalin, ma 100m gyorson próbál újra szerencsét.

12:00: A Szekeres Pál, Mató Gyula és Osváth Richárd összeállítású férfi tőr csapat egyből a kőkeménynek ígérkező kínaiakkal vív meg a négy közé jutásért.

14:00: Férfi tőrcsapatunk az ukránokkal találkozik, hogy kiderüljön, az 5. vagy a 7. helyért játszhatnak majd.

16:00: Mató Gyula, Szekeres Pál és Osváth Richárd Nagy-Britannia csapatával csap össze a 7. helyért.

19:35: Engelhardt Katalin a 100m gyorsúszás döntőjében indul. A 41 éves úszónő eddig két pontszerző hatodik helyet szerzett, ezzel a fináléval búcsúzik Londontól.

Percről-percre:

10:35: ÚszásTóth Tamásnak ezúttal nem sikerült a döntőbe jutás, az egész paralimpia során mindössze ebben az egy számban. Saját futamában negyedikként ért célba, összesítésben a 10. helyen végzett.

11:06: ÚszásIllés Fanni 6. lett előfutamában, így utolsó versenyszámában végül a 13. helyet szerezte meg.

11:44: ÚszásENGELHARDT KATALIN ISMÉT FINÁLÉT ÚSZIK! 100m gyorson S5-ös kategóriában selejtezőjében negyedikként csapott célba, ezzel 8. helyen jutott az esti döntőbe.

12:29: AtlétikaKanyó Zsolt a 13. helyen fejezte be a gerelyhajítás F54/55/56-os  kategóriáját.

12:40: Vívás – A férfi tőr csapat, Szekeres Pál, Mató Gyula és Osváth Richárd 45-29-es vereséget szenvedett Kínától. Így a helyosztó összecsapásokon az ötödik helyért küzdhet.

14:51: Vívás – Ismét kikapott a férfi tőr csapat, ezúttal Ukrajnától, 11 tussal. Szekeres Pál, Mató Gyula és Osváth Richárd a 7. helyért játszhat majd a házigazda britekkel.

16:37: Vívás – A brit csapat nem volt ellenfél férfi tőr csapatunk számára, 45-12-re mosta le őket Szekeres Pál, Mató Gyula és Osváth Richárd, ezzel hetedikként zárják a paralimpiát.

19:40: Úszás – 8. helyen végzett Engelhardt Katalin az S5-ösök 100m gyorsúszásban. Ezzel a magyarok számára véget ért az úszás a londoni paralimpián.

A magyar csapatról szóló bemutatásunkat itt olvashatod! KATTINTS!

A paralimpia legfontosabb szabályairól itt tájékozódhatsz!