ÉLŐ: Newcastle United – Manchester City, Premier League, 37. forduló, 0-2

A Manchester City hétfő este 1-0-ra legyőzte a városi rivális Manchester Unitedet, ezzel megelőzte a címvédőt a tabellán, és jelenleg listavezetőnek mondhatja magát. Roberto Mancini csapatára azonban ma délután újabb rendkívül nehéznek ígérkező derbi vár a bombaformában lévő Newcastle otthonában.

A "szarkáknál" Papiss Cissé bombaformában van, januári átigazolása óta 12 meccsen 13 bajnoki gól a mérlege, nagy kérdés, őt sikerül-e megállítania a Citynek. A Newcastle számára is rendkívül fontos a mai derbi, hisezn mindössze két pontra vannak a harmadik, még Bajnokok Ligája főtáblát érő helyen álló Arsenaltól!

Manchester vörös felében nem valószínű, hogy valaha drukkoltak volna ennyire egy fekete-fehér csapatnak…

0-15. perc: Jobbára a Manchester City birtkolja a labdát, Krulnak egy védést be kellett már mutatnia. Az igazi átütő erő azonban egyelőre hiányzik a vendégekből is, így inkább azt mondhatjuk, jobbára ismerkedéssel telt az első negyed óra.

16-30. perc: Továbbra is nyom a City, de csak helyzetecskékig jut. A túloldalon a ‘Castle is végre mutatott valamit, egy Demba Ba lövést jegyezhettünk fel ebben a negyed órában.

31-45. perc: Na, az utolsó negyed órára végre felpörögtek az események! Előbb a hazaiak támadhattak öt a négy ellen, ám a végén előbb Cissé passz helyett a védőbe lőtt, majd a lepattanóból elersztett Ben Arfa lövést bravúrral fogta Joe Hart. A túloldalon Gareth Barry próbálkozhatott egymás után háromszor, első lövését Coloccini blokkolta, a másodikat a gólvonalon álló Davide Santon, a harmadik elé pedig körülbelül négyen vetődtek, így az a kapuig sem jutott el. Jó lett a meccs, kár, hogy véget ért az első játékrész.

46-60. perc: Sajnos alábbhagyott az első félidő végén látott iram, egyelőre ebben a játékrészben még nem regisztrálhattunk igazi gólhelyzetet.

61-75. perc: Megszerezte a vezetést a Manchester City! Beállt Edin Dzeko, ám a gólt nem ő, hanem Yaya Touré szerezte. Az elefántcsontparti középpályás tizennyolc méterről, a kapuval szemből tökéletesen lőtte ki a jobb alsó sarkot. Mértani pontosságú lövése jelen állás szerint bajnoki címet érhet a Citynek.

61-75. perc: Győzött a City! A Newcastle kitámadott, a "kékek" büntettek: Yaya Touré egy szép vendég kontra végén lőtt a kapuba, így gyakorlatilag egymaga eldöntötte a bajnoki cím sorsát.

A KÖZVETÍTÉS A HÁRMAS CSATORNÁN ÉRHETŐ EL!