Kézilabda

ÉLŐ: MKB Veszprém-Szeged, bajnoki döntő, 1. mérkőzés

Cikkünk folyamatosan frissül!

A húszszoros (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012) bajnok Veszprém ebben az idényben egyszer kapott ki, október 28-án éppen Szegeden, méghozzá rég látott különbséggel, 31-24-re. A Pick ugyanakkor később Tatabányán pontot hagyott, majd kikapott Veszprémben, február 27-én 30-22-re, ezért élvezheti most a Veszprém a hazai pálya előnyét.

A két csapat 2001 óta foglalja le az NB I első két helyét, és 2006-ban bevezetett rendszerben mindig ők mérkőztek a fináléban. Hat éven át három győzelemig tartott a párharc, tavaly és idén már elég két siker az aranyéremhez. A döntők során hatszor nyert a Veszprém, egyszer a Szeged, míg az eddigi 26 finálés meccsből 18-szor győzött a Veszprém és 8-szor a riválisa.

Antonio Carlos Ortega, az MKB Veszprém vezetőedzője arról beszélt, hogy izgalommal várja az egyik fél második sikeréig tartó finálét. A spanyol szakember nagy derbire számít, s úgy gondolja, hogy a szegediek biztosan kiváló játékkal rukkolnak majd elő. Azt elismerte, hogy csapata számít a párharc esélyesének, de azt is leszögezte, bármi megtörténhet.

KÉZILABDA
Férfi kézilabda, NB I, bajnoki döntő, 1. mérkőzés:
MKB Veszprém-Szeged, 12:30

1-5. perc: Elkedződőtt a mérkőzés, a Veszprém kezdett. Egy nagyszerű Mikler védéssel kezdődött a találkozó, majd a Szegedtől elvették passzív játék miatt a labdát. Nagy László révén a Veszprém szerezte meg a vezetést, majd Ancsin egyből egyenlített. 1-1 Nagy második góljával újra a Veszprém szerezte meg a vezetést. 2-1

6-10. perc: Gyors gólváltás után maradt az egy gólos veszprémi vezetés. 3-2 A Szeged eddig szépen lőnek, Ancsin Fazekas hóna alatt lőtt szép gólt. 3-3 A Szeged foggal-körömmel harcol, nem engedik a Veszprémet meglépni. 4-4 Sulic révén a Veszprém újra megszerezte a vezetést, majd Mikler egy bravúrt is bemutatott. 5-4

11-15. perc: Szépen lassan kezd gólokban is megmutatkozni a Veszprém fölénye. 6-4 Ancsin gólja után páros kiállítást fújtak a bírók, majd a Veszprém is betalált. 7-5 Időt kér a Szeged 8-5-ös veszprémi vezetésnél.

16-20. perc: Fazekas hatalmas bravúrjával folytatódik a mérkőzés az időkérés után. 9-6 a Veszprém előnye, Fazekas pedig kezdi elkapni a fonalat, ugyanakkor azért a Szeged is kapar, Zubai remek indítása után 9-7 Már Sulic is három gólos, újra három közte. 10-7 Iváncsik Tamás hetesével 11-8-ra módosítja az állást. Fazekas védést-védésre halmoz, azért az előbb Larholm túljárt az eszén. Először a mérkőzésen négy gólra nőtt a különbség. 12-8

21-25. perc: Veszprémi időkéréssel folytatódik a mérkőzés Császár Gábor kiállítása miatt. Dzsmali emberhátrányban is betalált, de szépít a Szeged. 13-10 Fazekas leül, hogy a mezőnyben meglegyen az azonos létszám, ennek ellenére újabb szegedi gól. 13-11 Dzsmali újabb találatával már 14-11

26-30. perc: Összekapta magát a Szeged, feljön egy gólra a Tisza-parti gárda. 14-13 Lasica góljával a Szeged visszajön a mérkőzésbe, 14-14. Császár Gábor góljával három gólos szegedi rohanást szakított meg. 15-14, de jön az egyenlítés Kekezovics révén. 15-15, majd a félidő vége előtt Nagy László góljával 16-15 a szünetben.

Félidő

31-35. perc: Szegedi góllal indul a második félidő, Ancsin lövése után 16-16. Labdaeladás után Fazekas újabb bravúrt mutat be 17-16-os veszprémi vezetésnél, majd kiállítás is sújtja a Szegedet. Újra három gólos a Veszprém előnye (19-16) Skaliczki László időt kér.

36-40. perc: Sulic újabb góljával már 20-16. Kapust cserél a Pick, Mikler helyén Tatai. Szépen lassan növeli az előnyét a Veszprém, már 22-17.

41-45. perc: Tatai sem tudja tartani a Veszprémieket, Nagy Lászlóék tartják az öt gólos különbséget, sőt 25-19. Ugalde harmadik gólja mellett a negyedik szegedi kiállítás is jön. 26-19 Schuch Timuzsint is kiállítják, de így is veszprémi gól a vége. 27-19

46-50. perc: Tatai remek védése vezeti fel az utolsó negyedórát. Ugalde zsinórban negyedik góljával tíz van közte. 29-19 A veszprémi nézők rászámolnak a Szegedre. 30-20

51-55. perc: Egy csöppet összezuhanta Szeged, már tizenegy gól a különbség Dzsamali találata után. 31-20 Hetesből szépít Larholm 31-21. Beáll a ’95-ös születésű Borbély Ádám a Veszprém kapujába. Császár harmadik góljával 32-21. Csak egyre nő a különbség, Iváncsik Gergő gólja után 33-21. Borbély szép védésekkel jelentkezik, Zubait kiállítják.

56-60. perc: Emberhátrányban kezdi meg az utolsó öt percet a Szeged. Borbély harmadik és negyedik védését is bemutatja, eddig gólt sem kapott a kapus, az eredmény nem változott. 33-21 Borbély megkapja a végén a maga góljait, a vége 33-23, a Szeged nem tudott tízen belül kerülni. Vége!

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jelentkezünk az összefoglalóval.