Olimpia 2016

ÉLŐ: MINDKÉT MAGYAR DOBOGÓS – Paralimpia 2012 percről-percre

PARALIMPIA 2012
Szeptember 7., péntek:

10:30: Tóth Tamás, Sors Tamás és Meilinger Csaba 100m gyorson úszik selejtezőt. Két érmesünknek nem lehet gond a döntőbe kerülés, Meilingerért azonban izglhatunk, sűrű a mezőny, így lehet esélye.

12:00: Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna és Juhász Veronika összeállítású női párbajtőr csapatunk a franciákkal csap össze az elődöntőbe kerülésért.

12:08: S5-ös kategóriában, 50m pillangón is három úszónk ugrik vízbe. Kézdi Réka, Illés Fani és Engelhardt Katalin közül legnagyobb esélye Engelhardtnak van a döntőbe jutásra.

14:00: Női párbajtőr csapatunk, Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna és Juhász Veronika 45-41-re győzte le a franciákat az első fordulóban. A döntőbe jutásért a lengyeleken kell túljutniuk.

18:30: Rajtol a férfi S9-es gyorsúszás döntője, Sors Tamással az 1-es, Tóth Tamással a 6-os pályán. A két fiúnak nehéz dolga lesz – a japán Takuro Yamada az egyetlen a mezőnyben, akinek még nincs érme a londoni játékokról, nagyon szoros futam várható.

20:28: Engelhardt Katalin, Kézdi Réka és Zámbo Diána várja a biztatást az itthoniaktól az S5-ös 50m pillangóúszás döntőjében. Egyikük már biztosan pontszerző, reméljük sikerül előrébb is lépniük.

20:30: Női párbajtőr csapatunk kínával vívja döntőjét. Dani Gyöngyinek és Krajnyák Zsuzsannának is van már több ezüstérme paralimpiai játékokról, azonban győzniük még nem sikerült. Juhász Veronika élete első paralimpiai érméért csatázik. Szép lenne ha a legfényesebbet sikerülne megszerezni, ám Kína kellemetlen ellenfél lesz.

Percről-percre:

10:32: ÚszásTÓTH TAMÁS BIZTOSAN DÖNTŐS, egy testhosszt vert selejtezőfutamának mezőnyére!!!

10:35: ÚszásMeilinger Csaba negyedik lett futamában.

10:38: ÚszásSORS TAMÁS IS TOVÁBB JUTOTT!!! Saját selejtezőjében a 3. idővel csapott célba, ez összesítésben a 7. helyre elég. Tóth negyedikként jutott tovább, Meilinger 11., holtversenybben a francia Sami El Gueddarival. Bővebben itt!

12:10: Úszás Kézdi Réka és Zámbó Diána egy selejtezőbe kerültek, Kézdi negyedik, Zámbó ötödik lett a futamban.

12:13: Úszás – ENGALHARDT KATALIN, KÉZDI RÉKA ÉS ZÁMBÓ DIÁNA IS KVALIFIKÁLTA MAGÁT AZ ESTI DÖNTŐBE! Kézdi összesítésben a 6., engelhardt, aki a második selejtezőben harmadik lett, 7. idővel jutott tovább, Zámbó nyolcadikként fért be a döntőbe.

13:03: Vívás  – ELŐDÖNTŐBEN A NŐI PÁRBAJTŐR CSAPAT, miután Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna és Juhász Veronika 45-41-re győzte le a franciákat! Bővebben itt!

15:06: VívásFINÁLÉBA JUTOTTAK VÍVÓINK!!! A magyar lányok 45-40-re győzték le a lengyel csapatot! Bővebben itt!

18:34: ÚszásKÉT MAGYAR A TOBOGÓN!!!! TÓTH TAMÁS EZÜSTÉRMES, SORS TAMÁS ISMÉT ELHOZZA A BRONZOT!!! Bővebben itt!

20:34: ÚszásENGELHARDT KATALIN PONTSZERZŐ HATODIK, Kézdi Réka hetedik, Zámbó Diána pedig nyolcadik lett 50m pillangón!!! Kézdi két másodpercet javított egyéni csúcsán!

21:18: VívásNŐI PÁRBAJTŐR CSAPATUNK EZÜSTÉRMES!!! A döntőben 45-38-ra kaptak ki kínától. Bővebben itt!

A magyar csapatról szóló bemutatásunkat itt olvashatod! KATTINTS!

A paralimpia legfontosabb szabályairól itt tájékozódhatsz!